XXVI Niedziela zwykła 25.09.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Wincentego a Paulo,
  • w środę św. Wacława,
  • we czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • w piątek św. Hieronima,
  • w sobotę św. Teresy od Dzieciątka.
  • W najbliższy piątek po Mszy św. wieczorem odbędzie się spotkanie rodziców w ramach przygotowań do przyjęcia I Komunii św. i sakramentu bierzmowania.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 1 z I klatki i z ul. Żeromskiego a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Szkolnej 1 z II i III klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

4. W dniu 28 września w środę obchodzimy kolejną rocznicę beatyfikacji Ks. Michała Sopoćki. Z tej racji od wielu już lat jest organizowana ogólnoświatowa modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu wszystkich chętnych o godz. 15.00 przed Dom Kultury w Nowej Dębie.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W najbliższą sobotę pielgrzymka Róż Różańcowych do Radomyśla nad Sanem. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

7. Od soboty rozpoczynamy modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30 w niedziele o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W poszczególne dni miesiąca będą odmawiały grupy i wspólnoty. Porządek jest wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Grupa wyznaczona przychodzi do pierwszej ławki i prowadzi przez mikrofon. Jeśli nie ma wystarczającej ilości osób, mogą podejść inne osoby do odmawiania. Prosimy, by grupy wyznaczone odpowiedzialnie podeszły do tej modlitwy.

8. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca.

Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Ks. Proboszcz chorych będzie odwiedzał w najbliższy piątek od godz. 9.00.

Wieczorem przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Organizujemy zbiórkę odzieży zimowej używanej, nadającej się do użytku dla dzieci, kobiet i mężczyzn z Ukrainy, należy zaznaczyć dla kogo poszczególne rzeczy na pudełkach lub workach. Mile widziane również grzejniki olejowe lub farelki. Zbiórka potrwa od 2 X do 9 X. Miejsce zbiórki salka na dole plebanii. Jest to pomoc, aby nasi bracia przetrwali zimę.