Wniesienie dokumentów synodalnych

4 września b.r. we wszystkich parafiach naszej diecezji na głównej Mszy św. wniesione zostały do świątyń w uroczystej procesji przez osoby świeckie dokumenty III Synodu Diecezji Sandomierskiej.

Również i w naszej parafii miało miejsce to wyjątkowe wydarzenie, gdzie dokumenty synodalne zostały wniesione przez członków wspólnot parafialnych.  Po dojściu do ołtarza księga synodalna została umieszczona w eksponowanym miejscu w prezbiterium świątyni, a następnie odczytany został dekret biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, zatwierdzający i promulgujący Statuty Synodalne.

Warto dodać, że w ramach wprowadzenia uchwał w parafiach zaleca się przeprowadzenie raz na kwartał spotkania z Radą Parafialną lub Duszpasterską w celu wysłuchania propozycji wiernych dotyczących ożywienia życia duszpasterskiego w parafii w obecnym roku.

Zachęcamy wiernych do aktywnego uczestniczenia w tych spotkaniach. 

Dokumenty synodalne do pobrania TUTAJ.

Galeria zdjęć autorstwa Ks. Piotra.