XXIV Niedziela zwykła 11.09.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Jana Chryzostoma,
  • w środę święto Podwyższenia Krzyża świętego – odpust w Parafii Podwyższenia Krzyża – główna Msza św. o godz. 18.00,
  • we czwartek NMP Bolesnej,
  • w piątek św. Męczenników Korneliusza i Cypriana,
  • w niedzielę wspominamy św. Stanisława Kostkę – Patrona dzieci i młodzieży.
  • W tym dniu zapraszamy młodzież od klasy szóstej do ósmej wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 17.00, która zainauguruje kolejny etap przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec ulicami naszego miasta w ważnych intencjach bieżących. We wtorek 13 września nabożeństwo fatimskie. Procesja wokół kościoła i modlitwa różańcowa.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z VII i VIII klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 106, 108 i 110.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

4. W najbliższy piątek spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa, zapraszamy nowych uczestników.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Msza święte na Szczycie Jasnogórskim, 25.09.2022 r. o godz. 11.00. Szczegółowe informacje na plakacie.

7. Od 11 do 17 września 2022 roku będziemy przeżywać XII Tydzień Wychowania.

Hasłem są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Z tej racji w środę, 14 września br. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie oraz w czwartek, 15 września br. w parafii pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim, o godz. 18.00 będą sprawowane Msze Święte w intencji wszystkich wychowawców: rodziców, nauczycieli, katechetów. Po Mszach Świętych zapraszamy na prelekcje pt. „Wychowanie do mądrego korzystania z mediów społecznościowych”.

8. Szczep Harcerski „Szkwał” z Tarnowskiej Woli i SOK w Nowej Dębie serdecznie zapraszają na spotkanie z Bohaterem walk o wolność Ojczyzny – Panem Zbigniewem Grochowskim, Powstańcem Warszawskim i ostatnim żyjącym fotografem Powstania. Spotkanie odbędzie się we czwartek 15 września o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej SOK-u w Nowej Dębie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W każdą niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 10.30. Zapraszamy wszystkie dzieci do modlitwy i uwielbienia Boga.

10. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być wszyscy, którzy chcą zgłębić zagadnienia związane z rodziną.

11. Tegoroczne diecezjalne spotkanie Kół Żywego Różańca wpisuje się w 31. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Bolesnej oraz 1. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. W związku z powyższym Wszystkich Członków Kół Żywego Różańca zapraszamy na XII Pielgrzymkę Róż Różańcowych Diecezji Sandomierskiej, która odbędzie w sobotę, 1 października 2022 roku, w Sanktuarium Maryjnym w Radomyślu nad Sanem. Zapisy w zakrystii.