XXIII Niedziela zwykła 04.09.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we czwartek święto Narodzenia NMP.
  • Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie uchwał synodalnych do świątyni z zakończonego III Synodu Diecezjalnego. Treść uchwał synodalnych znajduje się stronie internetowej naszej diecezji. W następną niedzielę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe, które się rozpocznie Mszą św. o godz. 15.00. Po mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na różaniec ulicami naszego miasta w ważnych intencjach bieżących.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z V i VI klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z VII i VIII klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Burmistrz i Rada Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba zaprasza Seniorów z naszej Gminy na Senioriadę, która odbędzie się pod wiatą nad zalewem w dniach 7-8 września. Szczegóły na plakatach.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W dniach 17-18 września odbędzie się pielgrzymka do Legnicy i Wrocławia. Cena 350zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie.

7. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku odbędzie się 22 września w godzinach od 15.00 do 18.00 w centrum Medycznym Puls na ul. Szkolnej w Nowej Dębie.  

8. 10 września o godz. 8.30 odbędzie się Rajd Rowerowy „ Burza- wyprawa z historią w tle”. Rajd organizowany jest od 9 lat dla upamiętnienia żołnierzy Armii Krajowej z posterunku Dęba, poległych w Akcji Burza. Zbiórka przy kościele MBKP w Nowej Dębie. Trasa Nowa Dęba – Ostrowy Tuszowskie.

9. W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace elektryków przy zmianie oświetlenia w naszej świątyni a następnie będzie malowanie wnętrza. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za składanie ofiar na tacę, przypomnę, że w każdą drugą niedzielą miesiąca jest tzw. taca gospodarcza w celu złożenia większych ofiar, które służą naszej wspólnocie. Bóg zapłać osobom, które częściowo lub w całości zasponsorowali pająki oświetleniowe.

10. Z inicjatywy Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej 14 września każdego roku, jest dniem Pielgrzymki Diecezji Sandomierskiej na Święty Krzyż. Zapraszamy Ruchy i Stowarzyszenia Diecezjalne a przede wszystkim Wspólnoty Parafialne do udziału w tegorocznych Uroczystościach Odpustowych. W sposób szczególny zapraszamy do udziału w Odpuście 14 września br., o godz. 12.00 – sumie odpustowej przewodniczył będzie Ordynariusz Diecezji Ksiądz Biskup dr Krzysztof Nitkiewicz.

11. Rozpoczynamy po wakacjach spotkania wspólnot. W poniedziałki Ruch Rodzin Nazaretańskich, we wtorki – Lectio Divina, w środy ministranci, we czwartki Wspólnota Intronizacyjna NSJ, w piątki Oaza Dzieci i młodzieży, w soboty schola o godz. 10.00. Szczegóły o innych wspólnotach będą podane w następną niedzielę.

12. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Sebastian Wilk i Czesław Wlazło, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 13.00. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.