XXII Niedziela zwykła 28.08.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro Męczeństwa św. Jana Chrzciciela,
  • w sobotę św. Grzegorza Wielkiego.
  • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się we czwartek o godz. 9.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli. W ciągu tygodnia zapraszamy uczniów do skorzystania z sakramentu spowiedzi – pół godziny przed Mszą św. a w piątek od godz. 17.00

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z V i VI klatki.

3. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi uroczyste wprowadzenie uchwał synodalnych do świątyni z zakończonego III Synodu Diecezjalnego. Treść uchwał synodalnych znajduje się stronie internetowej naszej diecezji.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W dniach 17-18 września odbędzie się pielgrzymka do Legnicy i Wrocławia. Cena 350zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie.

7.  Fundacja „Serce Bez Granic” serdecznie zaprasza na „XV Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego”, które odbędą się przy Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej w niedzielę 4 września. Program obchodów zamieszczony w gablocie.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i osobistych.
Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Jerzy Łukasik i Danuta Łagoda. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.