XXI Niedziela zwykła 21.08.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro NMP Królowej,
  • w środę św. Bartłomieja,
  • w piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • w sobotę św. Moniki.
  • Dziś przeżywamy w naszej Parafii Dożynki Gminne. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00, następnie korowód dożynkowy przejdzie na plac szkolny Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, gdzie rozpocznie się druga część uroczystości – otwarcie dożynek, prezentacje wieńców i koszy chlebowych oraz przyśpiewek dożynkowych. Cały program uroczystości znajduje się na stronie SOK-u i parafialnej. W związku z tą Uroczystością parking przy kościele będzie zarezerwowany dla grup dożynkowych oraz zaproszonych Gości. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie uroczystej liturgii w naszej świątyni jak i dekoracji w kościele i poza kościołem.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 12 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z III i IV klatki.

3. Dziękujemy Róży św. Stanisława za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Wojciecha.

4. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach zaprasza na Odpustową Oktawę Maryjną w dniach 7-15 września. Uroczysta Msza św. odpustowa 8 września o godz. 12.30. Dożynki Jasnogórskie odbędą się w dniach 3-4 września 2022r. Szczegóły na plakatach w gablocie.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W dniach 17-18 września odbędzie się pielgrzymka do Legnicy i Wrocławia. Cena 350zł. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie.

7. Decyzją Ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza ks. Robert Capała został mianowany administratorem w Parafii Domostawa a na jego miejsce do naszej wspólnoty przychodzi ks. Piotr Cieśla. Dziękujemy ks. Robertowi za posługę w naszej Parafii i życzymy Mu na nowej Parafii Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w duszpasterzowaniu na chwałę Boga i dla dobra Ludu Bożego. Pożegnanie ks. Roberta odbędzie się w najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 18.00 a powitanie nowego wikariusza w niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Zbigniew Kaczor. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.