XIX Niedziela zwykła 7.08.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Dominika,
  • we wtorek święto św. Benedykty od Krzyża,
  • w środę święto św. Wawrzyńca,
  • we czwartek św. Klary,
  • 13 sierpnia w sobotę zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 11 z III i IV klatki.

3. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

4. Jako Chrześcijanie mierzymy się dzisiaj z licznymi aktami agresji – przerywaniem Mszy Świętych, wyszydzaniem Nabożeństw, czy też profanacją świętych dla Nas Osób i Symboli. Jest to problem, który godzi w Naszą wolność sumienia i religii. Nie możemy pozwolić na to, aby osoby wierzące były szykanowane i nękane. Nie możemy pozwolić, by sprawcy byli bezkarni.  Projekt ustawy o zmianie niektórych przepisów Kodeksu Karnego ma na celu ochronę nas – Chrześcijan. Przewiduje on, żeby zamiast nieprecyzyjnych przepisów, nieuwzględniających niektórych zachowań, postawić jasno określone granice i sprecyzować karalne zachowania. Projekt wprowadzi także prawo każdego do swobodnego wyrażania swoich przekonań i opinii związanych z wyznawaną religią. Tak zmienione przepisy pozwolą na obronę Chrześcijaństwa przed wciąż zwiększającą się agresją oraz pozwolą nam na swobodne i niezakłócone praktykowanie religii. Zbiórka podpisów odbędzie się 14 sierpnia w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. Będzie potrzebny numer PESEL. 

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła 4 sierpnia ze Stalowej Woli.

Pamiętajmy o duchowym pielgrzymowaniu i o modlitwie za pielgrzymów szczególnie z naszej parafii. Ci, którzy się zapisali na jeden dzień 11 sierpnia – wyjazd o godz. 4.30 z parkingu przy kościele MBKP w Nowej Dębie. Powrót ok. 1.00 w nocy. Nie ma już miejsc, gdyby się coś zwolniło a byliby chętni należy się kontaktować z ks. Dominikiem Buckim – proboszczem ze Ślęzaków.

7. Od niedzieli 14 sierpnia Rycerze Św. Jana Pawła II będą rozprowadzać kalendarze rycerskie na rok 2023, które zawierają biografie świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do ich nabycia. Koszt kalendarza to 15 zł. 

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Janina Zięba. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.