XX Niedziela zwykła 14.08.2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. jak w każdą niedzielę, na wszystkich Mszach św. poświęcenie
    zbóż, ziół i owoców,
  • w środę św. Jacka,
  • w sobotę św. Bernarda.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 procesja pokutno-modlitewna ulicami naszego miasta, zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
  • Dziś po każdej Mszy św. zbiórka podpisów pod projektem ustawy o zmianie niektórych przepisów Kodeksu Karnego mającego na celu ochronę nas – Chrześcijan. Przewiduje on, żeby zamiast nieprecyzyjnych przepisów, nieuwzględniających niektórych zachowań, postawić jasno określone granice i sprecyzować karalne zachowania. Projekt wprowadzi także prawo każdego do swobodnego wyrażania swoich przekonań i opinii związanych z wyznawaną religią. Tak zmienione przepisy pozwolą na obronę Chrześcijaństwa przed wciąż zwiększającą się agresją oraz pozwolą nam na swobodne i niezakłócone praktykowanie religii.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 12 z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Stanisława.

4. W najbliższą niedzielę 21 sierpnia będziemy w naszej parafii gospodarzami Dożynek Gminnych. Uroczystości rozpoczną Mszą św. o godz. 12.00, następnie korowód dożynkowy przejdzie na plac szkolny Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie, gdzie rozpocznie się druga część uroczystości – otwarcie dożynek, prezentacje wieńców i koszy chlebowych oraz przyśpiewek dożynkowych. Cały program uroczystości znajduje się na stronie SOK-u i parafialnej.

W związku z tą Uroczystością parking przy kościele będzie zarezerwowany dla grup dożynkowych oraz zaproszonych Gości. Parking przy szkole będzie również do dyspozycji zespołów i Gości. Parking dla mieszkańców Gminy będzie przy ul. Sienkiewicza, przy figurce Matki Boże a także przy sklepie „Groszek” i na ul. Zybury. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy, kto może, aby przyszedł na pieszo.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Od 19 sierpnia w polskich kinach będzie można zobaczyć film fabularny „ Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy. To także opowieść o sile wiary, modlitwy i poświęceniu dla ratowania chrześcijańskich wartości.

7. Rycerze Św. Jana Pawła II rozprowadzają kalendarze rycerskie na rok 2023, które zawierają biografie świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Św. Jana Pawła II. Zachęcamy do ich nabycia. Koszt kalendarza to 15 zł. 

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś. p. Jan Konefał, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.