XVIII Niedziela zwykła 31.07.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro św. Alfonsa Marii Liguoriego,
  • we czwartek św. Jana Marii Vianneya,
  • w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 10 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 11 z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży Podwyższenia Krzyża za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Miłosierdzia Bożego.

4. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Chcemy w naszej parafii pomóc uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom przez modlitwę w ich intencji w czasie różańca przed Mszą św. i o godz. 20.30. Na stoliku jest wyłożona księga trzeźwości można zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. Dziś zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę po Mszy św. o godz. 14.00 w salce na plebanii. Pielgrzymka wyrusza 4 sierpnia ze Stalowej Woli.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Pielgrzymka w tym roku będzie w normalnej formie tak jak przed pandemią.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego. Program takiego pielgrzymowania znajduje się na stronie parafialnej. Możliwość dołączenia na jeden dzień 11 sierpnia we czwartek. Po zakończeniu wjazd na Jasną Górę na Mszę św. i Apel. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 4.30 z parkingu przy kościele MBKP w Nowej Dębie. Powrót ok. 1.00 w nocy. Zapisy 31 lipca po Mszy św. o godz. 14. Koszt 100zł.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i  osobistych.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,  prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem  przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

8. W dniach 17-18 września odbędzie się pielgrzymka do Legnicy, Wrocławia i Trzebnicy. Cena 350zł. Zapisy w zakrystii.

9. W tym roku w Sandomierzu rozpocznie się kolejna edycja Studiów Podyplomowych katechetyczno-teologicznych z przygotowaniem pedagogicznym. Zaproszeni są wszyscy chętni, którzy ukończyli inne studia i chcieliby pogłębić wiedzę z tej tematyki i w przyszłości nauczać religii w szkole. Szczegóły w gablocie.