XVI Niedziela zwykła 17.07.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w piątek święto Marii Magdaleny,
  • w sobotę święto św. Brygidy – Patronki Europy.

Za tydzień po wszystkich Mszach św. święcimy pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp.,  można nabyć  artykuły dla kierowców. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z I i II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 9 z III i IV klatki.

3. Dziękujemy Róży bł. Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXIX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „ Maryja znakiem nadziei i pokoju”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 31 lipca o godz. 14.00.

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Pielgrzymka w tym roku będzie w normalnej formie tak jak przed pandemią.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego. Program takiego pielgrzymowania znajduje się na stronie parafialnej.

6. W ramach modernizacji oświetlenia w kościele planujemy zakupić 5 pająków – jeden duży na środek i dwa mniejsze z tyłu i z przodu. Jeśli jakaś wspólnota lub ktoś indywidualnie chciałby zasponsorować taki pająk jako dar dla naszej świątyni, to prosimy o zgłoszenie tej chęci osobiście lub telefonicznie. Przy tej okazji wyrażam szczere podziękowanie wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii. To dzięki Wam możemy realizować przedsięwzięcia duszpasterskie i materialne dla dobra naszej wspólnoty. Niech Bóg Wam wynagrodzi hojność obfitymi łaskami.