XV Niedziela zwykła 10.07.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek święto św. Benedykta – Patrona Europy,
  • we wtorek Brunona z Kwerfurtu,
  • w środę świętych Pustelników Andrzeja i Benedykta,
  • w piątek św. Bonawentury,
  • w sobotę NMP z Góry Karmel.

Od 24 – 31 lipca będziemy obchodzić XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

W niedzielę 24 lipca będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., będzie można nabyć  artykuły dla kierowców. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 kolejny raz wyruszymy ulicami naszego miasta w procesji pokutnej modląc się na różańcu a w środę 13 lipca przeżywamy Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 9 z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXIX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „Maryja znakiem nadziei i pokoju”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.

Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać  świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się  w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 31 lipca o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony bł. Wincentego lub w zakrystii oraz TUTAJ. Należy dokonać wpłaty 200 zł., druga osoba z rodziny 150 zł. trzecia 100 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców. 

Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.

Pielgrzymka w tym roku będzie w normalnej formie tak jak przed pandemią.

Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego. Program takiego pielgrzymowania znajduje się na stronie parafialnej kliknij TUTAJ

6. Zgodnie z przepisami liturgicznymi powinny być trzy momenty ciszy w czasie Mszy św. Przed aktem pokuty, aby zrobić rachunek sumienia, czy jestem godny dziś przystąpić do Komunii św., następnie po homilii lub po odczytaniu Ewangelii, aby rozważyć Słowo Boże i po przyjęciu Komunii św., aby podziękować Bogu osobiście za największy dar, jaki otrzymaliśmy. Niech stosowanie tych chwil ciszy pomoże nam lepiej przeżywać Eucharystię.

7. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2022/2023. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły będą na plakacie w gablotce. Zgłoszenia do 24 września 2022 r.

8. Parafia Tarnowska Wola organizuje w dniach od 09 do 16 października pielgrzymkę do Medjugorie. Zapisy do 15 lipca. Cena 1250 zł. i 70 euro. Program pielgrzymki jest umieszczony w gablocie.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś. p. Józef Wójcicki i Marian Domagała. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.