XVII Niedziela zwykła 24.07.2022r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto św. Jakuba i wspomnienie św. Krzysztofa – pamiętamy w modlitwie o naszym Ks. Biskupie Krzysztofie w dniu imienin,
  • we wtorek św. Joachima i Anny,
  • w piątek św. Marty.

Dziś po wszystkich Mszach św. święcimy pojazdy: samochody, motory, skutery, rowery, hulajnogi itp., można nabyć artykuły dla kierowców. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy. Możemy złożyć albo na tacę w czasie święcenia pojazdów, albo do skarbony z napisem św. Krzysztof.
Dziś również polecamy Bogu na Mszach świętych Dziadków i osoby starsze. Będziemy się modlić za te osoby w sposób szczególny na Mszy św. o godz. 17.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z III i IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kościuszki 10 z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXIX Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę pod hasłem: „ Maryja znakiem nadziei i pokoju”. Pielgrzymka ma charakter wędrownych rekolekcji z programem różnych modlitw, konferencji, dyskusji, śpiewu.
Zapraszamy wiernych naszej parafii a szczególnie młodych do włączenia się i wyruszenia na szlak pielgrzymi, aby przez właściwą postawę i osobiste zaangażowanie dać świadectwo żywej wiary. Zapisy odbędą się w naszej parafii po Mszy św. w niedzielę 31 lipca o godz. 14.00.
Każdy uczestnik wypełnia formularz, który składa się u ks. przewodnika grupy.
Pielgrzymka w tym roku będzie w normalnej formie tak jak przed pandemią.
Jest też opcja pielgrzymowania sztafetowego. Program takiego pielgrzymowania znajduje się na stronie parafialnej. Możliwość dołączenia na jeden dzień 11 sierpnia we czwartek. Po zakończeniu wjazd na Jasną Górę na Mszę św. i Apel. Wyjazd 11 sierpnia o godz. 4.30 z parkingu przy kościele MBKP w Nowej Dębie. Powrót ok. 1.00 w nocy. Zapisy 31 lipca po Mszy św. o godz. 14. Koszt 100zł.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Piotr Florek i Stanisław Górak. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.