Paczka dla Ukrainy

Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje na terenie Diecezji akcję Paczka dla Ukrainy. Polega ona na pomocy rodziny z Polski rodzinie na Ukrainie. Pakunek nie może przekraczać 18kg i musi zawierać wszystkie produkty z listy (poniżej).  Jest to swego rodzaju ,,paczka przetrwania” z najważniejszymi artykułami, niezbędnymi w każdym domu.

Paczkę można przygotować również w kilka rodzin. Ważne tylko, aby lista produktów się zgadzała. Każdy gest, każda cegiełka ma znaczenie, w sytuacji kiedy ludzie nie mają dostępu do żywności, wody czy też podstawowych lekarstw. Pudła mamy zakupione specjalnie na ten cel. Do paczki też załączamy list po ukraińsku, który mamy przygotowany. W gablocie i na stronie parafialnej znajduje się instrukcja kompletowania paczki (poniżej) oraz lista z produktami.

Uprzejmie prosimy o wsparcie Wasze i Waszych wspaniałych Wolontariuszy w tym szczytnym celu. Paczki muszą być oddane do Parafii otwarte, należy sprawdzić zawartość w celach bezpieczeństwa. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o skompletowanie i dostarczenie tych paczek do kościoła do piątku 13 maja. Paczki muszą być otwarte ze względu na bezpieczeństwo.

Dokumenty do pobrania:

  1. Lista produktów do pobrania TUTAJ
  2. List do pobrania TUTAJ