IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022 r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro Uroczystość św. Stanisława Biskupa Męczennika – Głównego Patrona Polski,
  • w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

W piątek 13 maja będziemy przeżywać nabożeństwo fatimskie. Najpierw nabożeństwo majowe, następnie Msza św. z kazaniem i procesja wokół kościoła z modlitwą różańcową.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z III i IV klatki a w tym tygodniu prosimy Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje na terenie Diecezji akcję Paczka dla Ukrainy. Polega ona na pomocy rodziny z Polski rodzinie na Ukrainie. Pakunek nie może przekraczać 18kg i musi zawierać wszystkie produkty z listy- jest to swego rodzaju ,,paczka przetrwania” z najważniejszymi artykułami, niezbędnymi w każdym domu. Paczkę można przygotować również w kilka rodzin. Ważne tylko, aby lista produktów się zgadzała. Każdy gest, każda cegiełka ma znaczenie, w sytuacji kiedy ludzie nie mają dostępu do żywności, wody czy też podstawowych lekarstw. Pudła mamy zakupione specjalnie na ten cel. Do paczki też załączamy list po ukraińsku, który mamy przygotowany. W gablocie i na stronie parafialnej znajduje się instrukcja kompletowania paczki oraz lista z produktami. Uprzejmie prosimy o wsparcie Wasze i Waszych wspaniałych Wolontariuszy w tym szczytnym celu. Paczki muszą być oddane do Parafii otwarte, należy sprawdzić zawartość w celach bezpieczeństwa. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o skompletowanie i dostarczenie tych paczek do kościoła do piątku 13 maja. Paczki muszą być otwarte ze względu na bezpieczeństwo.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w Uroczystość odpustową zarówno w liturgię jak i przygotowania innego rodzaju, dziękuję osobom za pomoc przy sadzeniu drzew i krzewów i proszę na jutro na godz. 9.00 jeszcze o pomoc. Informuję Parafian, że rachunki za ogrzewanie kościoła wyniosły w tym roku ponad 20 tysięcy ze względu na zaistniałą sytuację na świecie, planujemy w tym roku po uzgodnieniu z Radą parafialną zmodernizować oświetlenie w kościele i wymalowanie wnętrza kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które składamy na tacę czy indywidualnie na konto. Jeśli będą środki to zrealizujemy nasze plany.

6. Spowiedź dla dzieci, które przystąpią do I komunii św. i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 9.00 a uroczystość przejęcia po raz pierwszy Jezusa odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 12.00.

7. 13 maja o godz. 19.00 w Parafii Podwyższenia Krzyża odbędzie się koncert pieśni Maryjnych, głównym wykonawcą będzie Pani Barbara Pospieszalska. Serdecznie zapraszamy.

8. Trwają zapisy na oazę wakacyjną dzieci i młodzieży. Szczegóły w gablocie na plakacie i u ks. Roberta. Zachęcamy do takiej formy wypoczynku.

9. W dniach od 25 do 26 czerwca organizujemy parafialną pielgrzymkę do Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik. Koszt to 250 zł. Ze względu na wcześniejszą rezerwację biletów w Wadowicach i Oświęcimiu a także rezerwację noclegu, prosimy wszystkich chętnych do zapisów w zakrystii do 8 maja.

Pielgrzymka do Strachociny do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli organizowana przez R.R.N. odbędzie się 21 maja. Zapisy u Pani Edyty. Koszt 50z ł.

10. Zapraszamy Parafian do rozmów na temat Boga, wiary, sakramentów i rzeczy ostatecznych człowieka. Rozmowy będą się odbywały w soboty w godzinach od 14.00 do 17.00 w domach, jeśli ktoś wyrazi zgodę i zapisze się na listę znajdującą się na stoliku. Należy wpisać datę i numer telefonu, aby można było się skontaktować.