V Niedziela Wielkanocna-15.05.2022 r.

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • jutro święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

Dziś przeżywamy w naszej parafii Uroczystość I Komunii św.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za generalne posprzątanie świątyni, za piękną dekorację z okazji dzisiejszej uroczystości, za  zakupienie nowego baldachimu jako dar dla kościoła. Bóg zapłać Ks. Pawłowi za przygotowanie dzieci di dzisiejszej Uroczystości.

Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień, w którym dzieci wraz z rodzicami będą przychodziły do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo majowe, aby w ten sposób podziękować Bogu za największy dar jaki dziś po raz pierwszy otrzymały.

Dziś zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.  

Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci będą przeżywały rocznicę przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do swoich serc. Próby liturgiczne dla tych dzieci odbędą się we wtorek i piątek o godz. 16.00.

Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 9.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Rodzicom dzieci, które dziś przyjęły po raz pierwszy Jezusa do swoich serc a w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci, które będą obchodziły Rocznicę I Komunii św.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. W poniedziałek 16 maja o godz. 19.00 na cmentarzu odbędzie się poświęcenie pomnika w którym znajdują doczesne szczątki ś. p. Ks. Prałata Mieczysława Wolanina. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.

5. Dziś w wielu parafiach naszej Ojczyzny odbywają się Pokutne Procesje Różańcowe. Nasza wspólnota również zaprasza na taką modlitwę, która rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele, następnie udamy się w procesji do kościoła Podwyższenia Krzyża i z powrotem powrócimy do naszego kościoła, zatrzymując się pod Krzyżem na ul. Kościuszki, gdzie będzie krótka modlitwa. Chcemy błagać Boga o miłosierdzie nad nami i całym światem.

6. Wyjazd do Strachociny 21 maja z parkingu przy naszym kościele. Zbiórka o godz. 6.50. Msza św. jest planowana przy ołtarzu polowym – prosimy o zabranie krzesełek i coś od słońca i deszczu. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Jest również organizowana pielgrzymka służby zdrowia na Jasną Górę 22 maja. Zgłoszenia u ks. Tomasza Pyryta i Pani Barbary Moskalewicz.

7. Dzień skupienia dla młodzieży od klasy 6 do 8 odbędzie się obowiązkowo w dniu 21 maja w sobotę w naszej świątyni o godz. 10.00.

We wtorek po Mszy św. spotkanie rodziców uczniów klas VIII, którzy 14 czerwca przyjmą sakrament bierzmowania.

8. Trwają zapisy na oazę wakacyjną dzieci i młodzieży. Szczegóły w gablocie na plakacie i u ks. Roberta. Zachęcamy do takiej formy wypoczynku.

9. Zapraszamy Parafian do rozmów na temat Boga, wiary, sakramentów i rzeczy ostatecznych człowieka. Rozmowy będą się odbywały w soboty w godzinach od 14.00 do 17.00 w domach, jeśli ktoś wyrazi zgodę i zapisze się na listę znajdującą się na stoliku. Należy wpisać datę i numer telefonu, aby można było się skontaktować.