Uroczystości odpustowe 3 maja

3 maja to właśnie ten dzień w Polsce obchodzony jest w wyjątkowy sposób, albowiem na ten dzień przypada święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która jest jednocześnie patronką naszej parafii.  Właśnie tego dnia J.E. Ks. Bp. Krzysztof Nitkiewicz rozpoczynając uroczystości dokonał poświęcenia organów zakupionych i sprowadzonych z Liverpoolu w Anglii. 

Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Maryja Matka Jezusa Chrystusa szczególnie upodobała sobie dzień 3 maja w naszej Ojczyźnie, gdyż mogliśmy być świadkami wielu niespotykanych wydarzeń nie tylko w obecnym czasie, ale i w przeszłości. Właśnie na dzień 3 maja przypada rocznica uchwalenia drugiej na świecie a pierwszej w Europie Konstytucji RP. Z tej okazji przedstawiciele władz państwowych i samorządowych złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniająca to wydarzenie a znajdującą się w naszej świątyni po którym odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu Rzeczpospolitej Polskiej.   

Następnie byliśmy świadkami pięknego koncertu organowego w wykonaniu Andrzeja Budzińskiego założyciela chóru “Cantate Domino” z Ostrowca Świętokrzyskiego, po którym to odbyła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez Biskupa Sandomierskiego J.E. Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza.  

Ksiądz Biskup Nitkiewicz mówił w homilii o znaczeniu chrześcijaństwa w dziejach Narodu Polskiego, podkreślając, że twórcy Konstytucji 3 maja inspirowali się wartościami ukształtowanymi na gruncie Ewangelii. Przywiązanie do nich leży również w interesie współczesnej Polski, gdyż owocują one pięknem człowieczeństwa i stoją na straży sprawiedliwości społecznej, bez której trudno o narodową jedność i pomyślność.

Po Mszy św. odbyła się procesja eucharystyczna wokół świątyni. Po udzieleniu błogosławieństwa odśpiewano hymn Boże coś Polskę.

O odpuście w naszej parafii możemy również przeczytać na stronie Diecezji Sandomierskiej TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Dariusza Nochelskiego – ZRŚJPII oraz Ks. Grzegorza Słodkowskiego.