III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022 r.

1. W okresie Wielkiego Postu w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00, w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. O godz. 17.00 będziemy modlić się przed Najświętszym Sakramentem w łączności z Papieżem Franciszkiem i razem z Nim dokonamy Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi a w czasie Mszy św. będziemy modlić się w intencji pokoju na Ukrainie i nawrócenia Rosji.

Ze względu na tę okoliczność wyjątkowo Droga Krzyżowa będzie po Mszy św.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. Wyrazem takiej troski jest m.in. podjęcie Duchowej Adopcji dziecka Poczętego, czyli zobowiązuje się do modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Zachęcamy do włączenia się w tę inicjatywę. Deklaracje Duchowej Adopcji znajdują się na stoliku.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z III i IV klatki a  w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1 z I i II klatki.

3. Trwają w naszej wspólnocie katechezy neokatechumenalne prowadzone przez katechistów wraz z księdzem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do salki na plebani o godz. 18.45 we wtorek i piątek. 

We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa IV o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii. W piątek po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie osób należących do Rycerstwa Niepokalanej i tych, którzy pragną dołączyć.

4. Dziękujemy Róży Miłosierdzia Bożego za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Józefa.

5. O godzinie 18.00 w salce na plebanii odbywa się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

6. W związku z wojną na Ukrainie zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie a także o nawrócenie dla grzeszników. Módlmy się w domach całymi rodzinami a także w kościele, szczególnie w Kaplicy Adoracji, gdzie jest obecny Bóg Wszechmogący. Do czasu zakończenia działań wojennych będziemy w naszym kościele adorować Pana Jezusa przez całą noc z soboty na niedzielę od 19.00 do 7.00 rano w Kaplicy Adoracji.

W godzinach od 21.00 do 23.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 15.00 kontynuowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.

7. Bóg zapłać wszystkim za pomoc materialną i duchową, za złożone ofiary i dary dla braci i sióstr z Ukrainy. Zebrano ok. 2 tony różnych produktów, które trafią m.in. do Parafii Św. Wawrzyńca w Błozwi na Ukrainie. 

8. W dniach 25,26,28,29 i 30 marca w naszym kinie będzie wyświetlony zapowiadany wcześniej film „Cud Guadalupe”. Szczegóły na plakacie w gablocie.

9. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Od przyszłej niedzieli Panie z Caritas będą rozprowadzały baranki wielkanocne, nabywając je pomagamy osobom biednym.

Do skarbony można złożyć  ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach w dniach 26 – 30 marca odbędą się Rekolekcje Parafialne a 26-27 marca Pielgrzymka Trzeźwości – będą m.in.  świadectwa osób uzależnionych i współuzależnionych. Szczegóły na plakatach w gablocie.

W najbliższą sobotę 26 marca o godz. 19:00 odbędzie się Msza Św. w języku angielskim. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.