IV Niedziela Wielkiego Postu 27.03.2022 r

1. W okresie Wielkiego Postu w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00, w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

Spowiedź Wielkopostna odbędzie się 9 kwietnia w sobotę. Zachęcamy Parafian do zrobienia głębokiego rachunku sumienia prosząc wcześniej Ducha Świętego o pomoc, aby spowiedź była ważna i owocna.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 1 z I i II klatki a  w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 1 z III, IV i V klatki.

3. We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa I o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

4. Dziękujemy Róży św. Józefa za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. Stanisława.

5. W niedziele Wielkiego Postu godzinie 18.00 w salce na plebanii odbywa się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

6. W związku z wojną na Ukrainie zachęcamy wiernych do wytrwałej modlitwy o pokój na świecie, Ukrainie i w naszej Ojczyźnie a także o nawrócenie dla grzeszników. Módlmy się w domach całymi rodzinami a także w kościele, szczególnie w Kaplicy Adoracji, gdzie jest obecny Bóg Wszechmogący. Do czasu zakończenia działań wojennych będziemy w naszym kościele adorować Pana Jezusa przez całą noc z soboty na niedzielę od 19.00 do 7.00 rano w Kaplicy Adoracji.

W godzinach od 21.00 do 23.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W kościele Podwyższenia Krzyża o godz. 15.00 kontynuowana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju.

7. Bóg zapłać wszystkim za pomoc duchową poprzez modlitwę i pomoc materialną przez składanie ofiar na tacę również na tacę tzw. gospodarczą w 2 niedzielę miesiąca, indywidualnie i na konto.

Serdeczne podziękowanie tym, którzy złożyli ofiary na organy. Mamy nadzieję, że w czasie odpustu 3 Maja zostaną one poświęcone i będą służyły dla naszej wspólnoty w czasie Mszy św. i innych nabożeństw. Dziękuję wielu osobom za zaangażowanie w duszpasterstwo i w liturgię pomagając i posługując w kościele a także za pomoc w porządkowaniu terenu wokół kościoła.

8. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.

W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny, o pokój na świecie i nawrócenie grzeszników.

Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, będzie to jednocześnie spowiedź przedświąteczna dlatego prosimy zgłaszać w zakrystii  chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą.

Wieczorem   zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

9. Na stoliku do nabycia prasa katolicka.

Panie z Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne, nabywając je pomagamy osobom biednym.

Do skarbony można złożyć  ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. W środę po Mszy św. wieczornej w salce na plebani będzie można skorzystać z bezpłatnej pomocy celem odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zapraszamy do skorzystania z tej pomocy.