III Niedziela Zwykła 23.01.2022

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
  • w środę św. Tymoteusza i Tytusa,
  • w piątek św. Tomasza z Akwinu.

Za tydzień będziemy obchodzić  Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego.

Dziś przeżywamy kolejny już raz  Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona przez Papieża Franciszka w 2019r. Starajmy się w tym dniu bardziej zainteresować Słowem Bożym w naszych rodzinach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 28 z III i IV klatki, a  w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Jana Pawła II 30  z I i II klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

4. Centrum Medyczne Puls na ul. Szkolnej 7 w Nowej Dębie zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 03 lutego we czwartek od 15 do 18.00. Należy się wcześniej zapisać. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. We wtorek spotkanie w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania – klasy ósme – grupa IV o godz. 18.00 Msza św. a po zakończeniu spotkanie. Spotkania odbywają się na plebanii.

W piątek spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do przyjęcia sakramentów.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 wieczór uwielbienia dla młodzieży od klasy VI do VIII.

6. Wczoraj zakończyły się spotkania kolędowe z poszczególnych rejonów w naszej świątyni.

Dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę w kościele lub przez media, za obecność w kościele przedstawicieli poszczególnych rejonów, które były zaproszone na konkretny dzień. Poruszaliśmy ważne obszary działań duszpasterskich. M.in. zatroszczmy się wspólnie o chorych, umożliwiając im korzystanie z sakramentów świętych. Zwróćmy uwagę wokół siebie na biedę duchową a nieraz materialną  i pomóżmy sami lub zainteresujmy odpowiednie instytucje.

Zapraszamy do wstępowania do wspólnot istniejących w naszej Parafii, które są wypisane na stronie parafialnej  (kliknij WSPÓLNOTY ). Zachęcamy do regularnego korzystania z Eucharystii i Sakramentu Pokuty, w tym do spowiedzi z całego życia.

Wychowujmy dzieci i młodzież dbając o wartości duchowe, dając im przykład wiary w domach. Jest pilna potrzeba, aby wrócić do wspólnej modlitwy w naszych domach, do czytania Słowa Bożego.

Zapraszamy do korzystania z Kaplicy Adoracji, która jest otwarta codziennie od rana do późnego wieczoru. 

Dziękujemy za ofiary złożone z okazji kolędy. Zachęcamy do wchodzenia na  parafialną stronę internetową, gdzie są aktualne informacje, ogłoszenia parafialne, galeria zdjęć z różnych wydarzeń parafialnych jak też  transmisja Mszy świętej na żywo z naszej świątyni dla tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni z ważnych przyczyn.

Bóg zapłać za wszelką pomoc duchową i materialną, niech Bóg wynagradza Was obfitymi łaskami.