TYDZIEŃ SŁOWA BOŻEGO

23 stycznia 2022 roku już po raz trzeci Kościół obchodził Niedzielę Słowa Bożego. Nowe święto zostało ustanowione przez papieża Franciszka w liście apostolskim „Aperuit illis”. To okazja do tego, aby nie tylko zgłębić znaczenie Liturgii Słowa, ale również zapoznać się z treściami Pisma Świętego w indywidualnej lekturze. Pomocna może się okazać specjalna aplikacja pod nazwą „Dzieło Biblijne”. Znajdziemy w niej m.in. interpretację Ojców Kościoła, mapę miejsc w Ziemi Świętej, ciekawe artykuły oraz opisy konkretnych perykop.

Aplikacja na urządzenia z Androidem do pobrania tutaj (w tym celu kliknij nazwę) : DZIEŁO BIBLIJNE

Aplikacja na urządzenia z iOS do pobrania  tutaj (w tym celu kliknij nazwę) :  DZIEŁO BIBLIJNE 

Aplikacja „Dzieło Biblijne” powstała z inicjatywy Sekcji Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz moderatorów diecezjalnych „Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II”. Autorami tekstów są polscy bibliści oraz alumni seminariów duchownych. Jak mówią pomysłodawcy aplikacja zawiera Biblię Tysiąclecia oraz obszerny komentarz do wszystkich czytań niedzielnych, łącznie z psalmem responsoryjnym. Ponadto wyjaśnienia obejmują opis kontekstu perykopy, komentarz biblijny, biblijne teksty paralelne, interpretację Ojców Kościoła, interpretację tekstu w nauczaniu Kościoła z odesłaniem do opracowań biblijnych.

„Można tam znaleźć przykłady egzystencjalne – aktualizację, ciekawostki, analizę wybranych słów, a także przykładową homilię biblijną, Lectio divina do niedzielnej Ewangelii oraz inspiracje, ukazujące istotne tematy w czytaniach niedzielnych, które mogą być punktem wyjścia w medytacji tekstu” – tłumaczą moderatorzy.

Tekst pochodzi z portalu STACJA 7.pl” –  całość  kliknij ARTYKUŁ