XXXI Niedziela zwykła 31.10.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. jak w niedzielę bez Mszy św. o godz. 12.00, która zostanie odprawiona na cmentarzu.
  • We wtorek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  • We czwartek św. Karola Boromeusza.
  • Dziś przeżywamy Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni. Dziękujemy Bogu i wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym ta świątynia powstała i została zagospodarowana wewnątrz i na zewnątrz. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi obfitymi łaskami.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kolejowej – numery parzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Zarzecze – numery nieparzyste i ul. Dębowa.

3. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniu 27 listopada w sobotę. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy odmawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia wyczytując imiona zmarłych z kartek wypominkowych. Msza święta za zmarłych, których wypisaliśmy w wypominkach w tym tygodniu będzie odprawiona w środę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 10.30.
PENITENCJARIA APOSTOLSKA, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października 2020 r. Dekretem Prot. N. 791/20/I, którym, z powodu pandemii Covid-19, odpusty zupełne za wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały listopad 2020 r.

6. 13 listopada od godz. 9:00 w naszej parafii odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem “Przelej Krew dla Niepodległej” organizowana przez Rycerzy Św. Jana Pawła II. Osoby chętne do oddania krwi już od dziś mogą zgłaszać swój akces w zakrystii na nr tel. 539 434 615. W tym dniu przyjedzie do nas Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa z Rzeszowa. Więcej informacji na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/10/11/przelej-krew-dla-niepodleglej/ .

7. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w dniach 26-28.11.2021 r. organizuje rekolekcje dla małżeństw poświęcone tematyce relacji w rodzinie. Odbędą się one w ośrodku Quo vadis w Sandomierzu. Więcej informacji na stronie internetowej: www.rodzinasandomierz.eu. Serdecznie zapraszamy.

8. Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie informuje, że w terminie od dnia 02.11. 2021r wydawane będą skierowania na żywność pochodzącą z Banku Żywności na kolejny rok, dla osób spełniających warunek kryterium dochodowego. Skierowania będą wydawane we wtorek i czwartek w godz. 8.00 – 13.00 w siedzibie Ośrodka lub poprzez kontakt telefoniczny nr 15- 846-34-94.

9. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W
I czwartek zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na różaniec męski ulicami naszego miasta w intencjach naszej Ojczyzny i naszych osobistych.
Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.