XXXIII Niedziela zwykła 14.11.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę św. Elżbiety Węgierskiej,
  • w czwartek bł. Karoliny Kózkówny,
  • w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
  • Dziś zbiórka do skarbony ofiar jako pomoc dla kościoła prześladowanego a za tydzień zbiórka na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Zarzecze – numery parzyste i ul. Nadole a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Ks. Łagockiego od strony kościoła od nr 2 do 26.

3. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Msza święta za zmarłych, których wypisaliśmy w wypominkach w tym tygodniu będzie odprawiona w środę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz.
10.30. Zachęcamy wiernych do spełnienia warunków i zyskiwania odpustów zupełnych, które możemy ofiarować za zmarłych w miesiącu listopadzie.

6. W dniu 20.11.2021 r. odbędzie się konferencja „Solidarni z Rodziną”. W tym roku tematyka wystąpień związana jest z osobą bł. Kardynała Stefana
Wyszyńskiego i jego nauczaniem wobec rodziny. Konferencja odbędzie się w Domu Katolickim św. Józefa w Sandomierzu (ul. Mariacka 12). Będzie także transmisja konferencji na kanale Youtube Diecezji Sandomierskiej, początek transmisji o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Módlmy się o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie w kościele i w naszych domach. Jest to sprawa bardzo poważna. Mamy nadzieję, że tak jak w przeszłości Opatrzność Boża interweniowała tak będzie i teraz, jeśli będziemy błagać Boga o miłosierdzie jednocześnie nawracając się z naszych grzechów. Bóg pokazywał wielokrotnie, że nie siła militarna jest najważniejsza, ale wiara i zaufanie do końca w siłę i moc Jego, która jest nieogarniona. Niech w naszych rękach będzie różaniec i módlmy się całymi rodzinami a ocalimy naszą Ojczyznę.

8. Trwający III Synod Diecezji Sandomierskiej zaleca, aby w każdej parafii powstał i działał zespół Caritas w formie Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. W naszej wspólnocie pragniemy wznowić tę wspólnotę. Prosimy osoby, które tworzyły dotychczas ten zespół i osoby nowe, które chcą posługiwać o przybycie na spotkanie w środę po Mszy św. w salce na plebanii.