AKTYWNI NOWODĘBSCY PARAFIANIE

W minioną sobotę 23.10. odbył się finał konkursu “AKTYWNA PARFIA” organizowany przez Katolicka Agencja Informacyjna / KAI, który miał miejsce w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 74 im. Bł. Honorata Koźmińskiego w Warszawie.
Nasza skromna reprezentacja na czele z Ks. Pawłem Dobrowolskim rywalizowała w gronie innych parafii z kraju, które zostały zakwalifikowane do ścisłego finału tj.: Parafia p.w. Wspomożycielki Wiernych w Skawie , Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Dobryszycach, Parafia pw. Świętej Moniki w Poznaniu, Parafia pw. Św. Hieronima w Warszawie.
Konkursy sprawnościowe (bieg sztafetowy dziadek/wnuczek/syn oraz babcia/wnuczka/córka, bieg żony z mężem, rzuty piłką lekarską, rzuty do kosza), prezentacja parafii oraz smakowite potrawy regionalne przewodziły temu wydarzeniu a wszystko to w oprawie muzycznej i tanecznej, a nade wszystko przy doskonałej zabawie jej uczestników.
Należy zaznaczyć, że aby wziąć udział w konkursie wspólnota parafialna musiała wykazać się faktyczną aktywnością w przeciągu ostatniego roku w kilku kategoriach, tym bardziej jest nam niezmiernie miło, że wkład i praca wniesiona przez członków wspólnot parafialnych działających przy Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie została zauważona i w tej sposób doceniona przez komisję sędziowską.
Wprawdzie nasi reprezentanci nie zajęli miejsca na podium, jednak najważniejsze było to, że różne wspólnoty jak KSM, Schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Koła Różańcowe i Rycerze Św. Jana Pawła II pokazały, iż można wzajemnie współpracować dla dobra całej Parafii i za to składamy serdeczne Bóg zapłać pamiętając o wszystkich w modlitwie !
Jak dodatkowo informowali przedstawiciele Katolicka Agencja Informacyjna / KAI już wkrótce o każdym finaliście zostanie przygotowany reportaż.
Liczymy, że ta aktywność zostanie podtrzymana i w przyszłym roku ponownie weźmiemy udział w konkursie, którego kontynuację zapowiedzieli jego organizatorzy !
Wszystkim zwycięzcom składamy gratulacje płynące z głębi serca i dziękujemy za możliwość wspólnej rywalizacji !
Więcej o konkursie na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej link:
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z konkursu: