XXII Niedziela zwykła 29.08.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w piątek św. Grzegorza Wielkiego.
  • Dziś w naszej wspólnocie przeżywamy dożynki parafialne na Mszy św. o godz. 12.00. Dziękujemy Bogu za tegoroczne plony i rolnikom, sadownikom za ciężką pracę wypraszając dla nich potrzebne łaski.
  • W dniach 4-5 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za plony tego roku. Uroczysta suma w niedzielę o godz.
    11.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sienkiewicza – numery nieparzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Sienkiewicza – numery parzyste.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Niepokalanej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Różańcowej.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie organizuje w sobotę 4 września Rajd Rowerowy „ Burza – wyprawa z historią w tle”. Tym razem trasa rajdu to Nowa Dęba – Dzikowiec ok 24 km w jedną stronę. Zapisy w kasie krytej pływalni w Nowej Dębie. Zbiórka uczestników przed Kościołem MBKP o godz. 8.30.

6. W ramach inauguracji Roku Formacyjnego Ruch Rodzin Nazaretańskich i Parafia MBKP organizują dwudniową pielgrzymkę do Zuzeli – miejsca urodzenia Kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 18-19 września. Po drodze odwiedzimy świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Nocleg planowany jest w Sulejówku, następnie przejazd do Góry Kalwarii i zwiedzanie tamtejszego Sanktuarium. Jest potrzebny nr pesel i adres zamieszkania. Koszt pielgrzymki wynosi 220 zł.

7. Państwowa Uczelnia Zawodowa, Towarzystwo Naukowe Sandomierskie i Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu zapraszają na konferencję naukową „ Medyczne Spotkania Naukowe” – wspomnienie prof. Jana Józefczuka, która odbędzie się 3 września 2021r w auli Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu o godz. 11.00.

8. W poniedziałki o godz. 19.00 w salce na plebani odbywają się otwarte mittingi prowadzone przez Wspólnotę AA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, co mają problem i osoby z tych rodzin.

9. Zapraszamy wszystkich chętnych na Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w naszej świątyni od 5 d o 8 września. Będziemy gościć Pana Benona Wylęgałę Generalnego Konsultora Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielsko-Białej, który poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary. Będzie możliwość w tym czasie zaopatrzyć się w wartościowe filmy. Szczegóły są na plakacie w gablocie i na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/08/29/filmowe-rekolekcje-ewangelizacyjne/.

10. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W I czwartek
zapraszamy wszystkich na całodobową adorację Najświętszego
Sakramentu. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na godziny nocne czuwania.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z naszej świątyni pielgrzymka mężczyzn z różańcem w ręku do kościoła Podwyższenia Krzyża i z powrotem. Będziemy modlić się za Ojczyznę i za naszą małą Ojczyznę. Zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem zgodnie z prośbą Matki Bożej przeżywamy Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

11. W oczekiwaniu na beatyfikację sługi bożego Prymasa Tysiąclecia oraz matki Elżbiety Róży Czackiej w dniach od 3 do 11 września będziemy odprawiać Nowennę w intencji licznych i trwałych owoców beatyfikacji.

12. 4 września w sobotę w Sulisławicach odbędą się Diecezjalne Dni Młodych pod hasłem – „ Kocham, więc jestem”. Początek o godz. 10.00 – rejestracja uczestników, następnie godzina świadectw, Msza św., posiłek, na koniec o godz. 17.00 koncert Uwielbienia. Zapisy do czwartku u księży uczących w szkołach lub w zakrystii, należy wypełnić wcześniej pewne dokumenty.

13. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w środę o godz. 8.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.