XXIII Niedziela zwykła 05.08.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę święto Narodzenia NMP.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Sienkiewicza – numery parzyste a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Olchowej.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W związku z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski w najbliższą niedzielę będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary jako pomoc dla Afgańczyków.

6. Ruch Rodzin Nazaretańskich i Parafia MBKP organizują dwudniową pielgrzymkę do Zuzeli – miejsca urodzenia Kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 18-19 września. Po drodze odwiedzimy świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Nocleg planowany jest w Sulejówku, następnie przejazd do Góry Kalwarii i zwiedzanie tamtejszego Sanktuarium. Jest potrzebny nr pesel i adres zamieszkania. Koszt pielgrzymki wynosi 220 zł.

7. Stan zdrowia Ks. Prałata uległ pogorszeniu, prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w Jego intencji o potrzebne łaski w znoszeniu trudu choroby.

8. W poniedziałki o godz. 19.00 w salce na plebani odbywają się otwarte mittingi prowadzone przez Wspólnotę AA. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie tych, co mają problem i osoby z tych rodzin.

9. Zapraszamy wszystkich chętnych na Filmowe Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbędą się w naszej świątyni od 5 do 8 września. Dziś i w kolejne dni gościmy Pana Benona Wylęgałę Generalnego Konsultora Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji Filmowy Ruch Ewangelizacyjny z Bielsko-Białej, który poprowadzi spotkania ewangelizacyjne i złoży swoje świadectwo wiary. Będzie możliwość w tym czasie zaopatrzyć się w wartościowe filmy. Szczegóły są na plakacie w gablocie i na stronie https://parafiamatkibozej.com.pl/2021/08/29/filmowe-rekolekcje-ewangelizacyjne/.

10. W oczekiwaniu na beatyfikację sługi bożego Prymasa Tysiąclecia oraz matki Elżbiety Róży Czackiej trwamy w Nowennie w intencji licznych i trwałych owoców beatyfikacji.

11. Pielgrzymka mężczyzn w Roku świętego Józefa do sanktuarium diecezjalnego św. Józefa w Nisku odbędzie się 11 września br. Plan: godz. 10.00 – różaniec, godz. 10.45 – konferencja prof. Stanisława Sławińskiego, godz. 11.45 – nowenna do św. Józefa; godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza.

12. Rozpoczynamy po wakacjach spotkania wspólnot. W poniedziałki Ruch Rodzin Nazaretańskich, we wtorki – Lecti Divina, w środy ministranci, we czwartki Ksm, w piątek Oaza Dzieci i młodzieży. W sobotę schola o godz. 10.00 a o godz. 15.30 zapraszamy młodzież i dzieci z poszczególnych wspólnot i tych, którzy chcą wstąpić do wspólnot. Będzie ognisko połączone z zabawą i innymi niespodziankami.

13. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Genowefa Kraska. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.