X Niedziela zwykła 06.06.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Jadwigi,
  • w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
  • Od piątku trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dziś zapraszamy na godzinę 16.30. Zachęcamy do udziału wszystkich, szczególnie dzieci do sypania kwiatów dla Jezusa.
  • W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Starajmy się przybyć licznie, aby uroczyście zakończyć obchody Bożego Ciała i uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
  • W następną niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. o godz. 17.00.
  • Dziś zbiórka do skarbony na świątynię Opatrzności Bożej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kilińskiego od nr 19 do końca a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Szpitalnej.

3. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom składającym ofiary na tacę, indywidualnie i na konto. Dzięki temu możemy realizować sprawy duszpasterskie i materialne naszej parafii. Dziękujemy wielu osobom, które bezinteresownie pomagają regularnie troszcząc się o kościół i porządek wokół kościoła. Niech Bóg za okazane dobro wszystkim wynagrodzi obfitymi łaskami.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Kościół jest miejscem świętym, pamiętajmy o tym, aby ubierać się odświętnie i godnie udając się do świątyni. Niech to będzie nasz dar dla Boga i drugiego człowieka.

6. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które pracowały przy przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie w czasie Mszy św. i procesji. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do sypania kwiatów, dziękujemy, tym, którzy nieśli chorągwie, obraz lub w inny sposób służyli.

7. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę św. s. Faustyny. Dziś po procesji zmiana tajemnic różańcowych.

8. W dniu 11 czerwca w piątek w godzinach od 10.00 do 12.00 w Przychodni „Plus” na ul. Szkolnej 7 w Nowej Dębie odbędą się bezpłatne badania wady wzroku. Zachęcamy do skorzystania, jeśli ktoś ma problem ze wzrokiem.

9. We wtorek po Mszy św. zapraszamy na wspólną medytację Słowa Bożego.
Spotkania z uczniami klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 – Msza św. i później katecheza.
W piątek o godz. 16.00 do salki na plebanii zapraszamy wszystkich
chętnych na kurs komputerowy.

10. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Czesława Karasiewicz. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.