Uroczystość Trójcy Świętej 30.05.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

 • jutro święto Nawiedzenia NMP,
 • we wtorek św. Justyna,
 • w środę bł. Męczenników Sadoka i Towarzyszy,
 • we czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze święte jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz. 12.00 z naszego kościoła wyruszy procesja do czterech ołtarzy, które będą przygotowane na placu wokół kościoła ze względu na obecne przepisy prawa.
  Nasza parafia przygotowuje 3 ołtarze i Parafia Wojskowa jeden. Dzieci prosimy do sypania kwiatów. Prosimy poszczególne grupy osób, które pragną nieść chorągwie, obraz, figurę Matki Bożej, baldachim o przygotowanie tego wcześniej .
  Prosimy, by wszyscy wierni szli za Najświętszym Sakramentem, a więc nie wyprzedzamy baldachimu.
  Zapraszamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. i procesji, aby uwielbić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Jest to Uroczystość obowiązkowa a więc każdy powinien być na Mszy św., nie wystarczy sama procesja.
 • Od piątku oktawa Bożego Ciała – codziennie po Mszy św. – procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcamy do udziału wszystkich a szczególnie dzieci do sypania kwiatów dla Jezusa. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogą przygotować Uroczystość Bożego Ciała.
 • W sobotę św. Bonifacego.
 • Za tydzień zbiórka do skarbony na świątynię Opatrzności Bożej.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Willowej, Spacerowej i Wczasowej a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kilińskiego od nr 19 do końca.

3. Od wtorku prosimy do odmawiania różańca Różę Wspomożenia Wiernych. Po Mszy św. będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Jezusa.

4. Na stoliku do nabycia prasa katolicka i lista do zapisania się na godziny nocnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem.

5. Spotkania z uczniami klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 – Msza św. i później katecheza.

6. W piątek o godz. 16.00 do salki na plebanii zapraszamy wszystkich chętnych na kurs komputerowy.

7. We wtorek spotkanie w salce na plebanii dla wszystkich chętnych, aby pogłębiać relację z Bogiem przez czytanie i rozważanie Pisma Świętego metodą Lectio Divina. Prosimy wziąć ze sobą Pismo Święte.
W piątek zapraszamy Wspólnotę Krwi Chrystusa po Mszy św. o godz. 18.00.
Dziś spotkanie Wspólnoty Totus Tuus po Mszy św. o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W
I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św.
W I piątek, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.
W I sobotę miesiąca od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a pragną pojednać się z Bogiem i przyjąć Komunię świętą. Wieczorem chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.