Zesłanie Ducha Świętego 23.05.2021

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00,
  • w środę św. Filipa Neri,
  • we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – będziemy modlić się o nowe powołania do służby Bożej,
  • w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej.
  • Dziś kończy się okres wielkanocny a za tydzień zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u spowiedzi wielkanocnej do skorzystania w tym tygodniu przed Mszami świętymi.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez rodziców dzieci, które dziś obchodzą rocznicę I Komunii św. a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Willowej, Spacerowej i Wczasowej.

3. W piątek o godz. 16.00 do salki na plebanii zapraszamy wszystkich chętnych na kurs komputerowy.

4. Na stoliku znajduje się tekst listu skierowanego do Prezydenta Polski w sprawie obrony Fundacji Lux Veritatis, która została bezpodstawnie oskarżona przed Sądem o naruszenie Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Fundacja ta prowadzi dzieła związane z Radiem Maryja. Jeśli pragniemy poprzeć ten protest , to złóżmy podpis i wpiszmy nazwę miejscowości pod tekstem.

5. Dziś w salce parafialnej o godz. 18.00 zostanie odtworzony film „ Czyściec”. Polecamy bardzo go obejrzeć. Pokazuje na podstawie relacji Mistyków, co człowieka czeka po śmierci.

6. Spotkania z uczniami klas ósmych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 – Msza św. i później katecheza. Natomiast w ten piątek odbędzie się spotkanie z rodzicami o godz. 18.30.

7. Wznawiamy po przerwie spotkania wspólnot parafialnych. We wtorek spotkanie w salce na plebanii w ramach katechez dla dorosłych. Głównie będziemy pochylali się nad Ewangelią niedzielną metodą Lectio Divina. Dlatego prosimy wziąć ze sobą Pismo Święte.
W piątek zapraszamy Wspólnotę modlitewną św. Joanny Beretty Molla po Mszy św. o godz. 18.00.

8. ARiMR przypomina, że od tego roku wszystkie wnioski o dopłaty muszą być złożone elektronicznie przez aplikację e-WniosekPlus. Zostaje wydłużony termin składania wniosków do 17 czerwca.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Marcin Kułaga. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.