Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021

26 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa w trasę której po raz kolejny w całej Polsce wyruszy spore grono pątników w tym z naszej wspólnoty parafialnej, a ma ona charakter indywidualnego fizycznego i duchowego przeżywania męki naszego Pana Jezusa Chrystusa w ponad 40 kilometrowym odcinku pokonywanym nocą w ciszy i skupieniu.  W naszej parafii “Zieloną Trasę Bł. Wincentego” przygotował Wojciech Serafin stały uczestnik pieszych pielgrzymek na Jasną Górę w Grupie Bł. Wincentego. 

Warto podkreślić, że jest to już druga odsłona EDK, która swój początek będzie miała w Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski, gdyż pierwsza jej edycja odbyła się w 2017 r. i skupiła ponad 120 pątników.

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Wszyscy jednak, którzy brali udział w którejkolwiek edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej są zgodni, że jest to przeżycie, które często odbija się w duchowości uczestnika na wiele lat. Mimo często wielu trudności jakie możemy spotkać na trasie EDK, każdy zmaga się z nimi sam doświadczając przy tym wielu łask.

Czy i teraz każdy z nas jest gotowy podjąć wyzwanie i dobrze przygotować się na czas Wielkanocy ? Na to pytanie możemy znaleźć odpowiedź wyruszając w trasę EDK …  

EDK 2021 Nowa Dęba rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20:00 w naszym kościele, a bezpośrednio po niej pątnicy wyruszą w trasę. Trasa kończy się również w naszej świątyni. 

Szczegóły dotyczące przygotowanej trasy oraz zasady zapisów możemy znaleźć w linku  (kliknij  TRASA EDK

Na bieżąco również można śledzić informacje na profilu FB stworzonym na tę okoliczność (kliknij FB  – EDK ).

 

Tekst: Chorągiew RJP II

Zdjęcia: Oficjalny serwis EDK