V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we czwartek – Uroczystość Zwiastowania NMP – Msze św. o godz. 9.00, 16.30, 18.00 i 19. 30 na zakończenie renowacji Misji Parafialnych.
  • Dziś rozpoczynamy Renowację Misji Świętych, którą poprowadzi Ks. Sławomir Płusa wraz z osobami ze wspólnoty ewangelizacyjnej Dobrego Łotra z Radomia, pamiętajmy w modlitwie o Nich prosząc o potrzebne łaski i za wszystkich Parafian, aby skorzystali z głoszonego Słowa Bożego.
  • Spowiedź wielkopostna będzie we wtorek 23 marca w godzinach od 10.00 do 12.00 i od 18.30 do 20.30.
  • Program jest już wywieszony w gablocie i na stronie parafialnej. Zgodnie z programem Renowacji Misji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, intencje zamówione na tę godzinę będą odprawione o godz. 9.00.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Szkolnej 1 a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Szkolnej 2.

3. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Panie rozprowadzają baranki wielkanocne, nabywając je pomagamy osobom biednym. Do skarbony można złożyć ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Dziękujemy Róży Matki Bożej Częstochowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Fatimskiej.

5. Drodzy Parafianie w związku z licznymi uwagami co do jakości obrazu i dźwięku z transmisji Mszy Św. zostały podjęte prace i został zamontowany nowy system. Liczymy na to, że możliwość uczestniczenia w nabożeństwach będzie ubogacała duchowo wiernych, którzy nie mogą przyjść do świątyni, jednak nie można zapominać, że jeśli tylko stan zdrowia na to pozwala najwłaściwszą formą jest osobisty udział we Mszy Świętej i w innych nabożeństwach. Informujemy że transmisja na żywo jest uruchamiana bezpośrednio przed rozpoczęciem nabożeństwa zgodnie z porządkiem nabożeństw na dany tydzień. Wszelkie pytania dotyczące transmisji prosimy kierować za pośrednictwem Kancelarii Parafialnej lub poprzez profil FB. Transmisja za pośrednictwem telewizji HLG będzie dostępna tak jak dotychczas.

6. W najbliższy piątek w naszej świątyni o godz. 20.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy tych, którzy wyruszą i tych, którzy z różnych przyczyn będą łączyć się duchowo.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Katarzyna Mazur i Włodzimierz Grabowski. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.