Dzień Wierności Grupy modlitewnej św. o Pio

22 stycznia to ważny dzień dla grup O. Pio na całym świecie. Tego dnia 1903 roku o. Pio przeżywał swoje obłóczyny, czyli otrzymał habit – swój strój zakonny. Obchodziliśmy te rocznicę w naszej wspólnocie parafialnej 22 stycznia 2021 roku jako Dzień Wierności .

Nabożeństwo odbyło się w kościele parafialnym o 17:30. Obok ołtarza ustawiliśmy figurę św. Ojca Pio oraz relikwiarz. W nabożeństwie przeprowadzonego wg podanego wzoru uczestniczyli w nim członkowie naszej grupy modlitewnej, a także inni wierni obecni w świątyni. Modlitwom przewodniczył opiekun duchowy grupy – Ks. Robert Capała. W modlitwę włączyła się odpowiedzialna – p. Irena Włodyka oraz inne osoby ze wspólnoty.

Po zakończonych modlitwach grupa modlitewna uczestniczyła we Mszy Świętej o godz. 18:00, której przewodniczył Ks. wikariusz Michał Zelik, a Ks. Robert wygłosił kazanie. Grupa uczestniczyła aktywnie we Mszy Świętej wykonując I czytanie, psalm responsoryjny, modlitwę wiernych, włączając się w procesję z darami, a także animując śpiew . Po Mszy Świętej wszyscy wierni zostali pobłogosławieni relikwiami św. Ojca Pio.