III Niedziela Zwykła 21.01.2021

1. W liturgii kościoła wspominamy: jutro święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,we wtorek św. Tymoteusza i Tytusa,, we czwartek św. Tomasza z Akwinu. Za tydzień będziemy przeżywać Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego.

2. Dziś  przeżywamy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Do skarbony z napisem Chorwacja możemy złożyć ofiarę na ten cel.                                                                                                                            

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z IV klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 12 z I klatki.

4. Dziękujemy Róży Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca  w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

5. Wczoraj zakończyła się nietypowa wizyta duszpasterska w naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę w kościele lub przez media , za obecność w kościele przedstawicieli poszczególnych rejonów, które były zaproszone na konkretny dzień. Sygnalizowaliśmy ważne obszary działań duszpasterskich. M.in. zatroszczmy się wspólnie o chorych, umożliwiając im korzystanie z sakramentów świętych. Zwróćmy uwagę wokół siebie na biedę duchową a nieraz materialną i pomóżmy sami lub zainteresujmy odpowiednie instytucje. Zapraszamy do wstępowania do wspólnot istniejących w naszej Parafii. Zachęcamy do regularnego korzystania z Eucharystii i Sakramentu Pokuty, w tym do spowiedzi z całego życia. Wychowujmy dzieci i młodzież dbając o wartości duchowe, dając im przykład wiary w domach. Jest pilna potrzeba, aby wrócić do wspólnej modlitwy w naszych domach, do czytania Słowa Bożego. Zapraszamy do korzystania z Kaplicy Adoracji, która jest otwarta codziennie od rana do późnego wieczoru.  Dziękujemy za ofiary złożone z okazji kolędy. Zachęcamy do wchodzenia na  parafialną stronę internetową, gdzie są aktualne informacje, ogłoszenia parafialne, galeria zdjęć z różnych wydarzeń parafialnych, jak też  transmisja  Mszy świętej na żywo z naszej świątyni.

6. Nasi przodkowie od wieków zapalali w domach światło Chrystusa. W obliczu zagrożenia, choroby, wojny, gdy nadciągała burza w polskich domach płonął poświęcony ogień.

Teraz jest moment, by wrócić do tej tradycji, by wyrazić Bogu naszą gotowość na przyjęcie Jego Woli. Jesteśmy gotowi przyjąć światło Chrystusa i gdy otoczy nas ciemność zapalimy poświęcony ogień Bożej Miłości i Bożego Ducha.

Z tyłu za ławkami są do nabycia świece woskowe poświęcone  w Sanktuarium Maryjnym, aby ich używać w chwilach różnego rodzaju zagrożeń, w zakrystii są również gromnice do poświęcenia na 2 lutego. Każda rodzina powinna mieć w domu poświęconą gromnicę lub świecę. Za świece składamy dobrowolną ofiarę do skrzynki za prasę.

7. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Stanisław Czachor, Władysław Babbel i Józef Rozmus. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.