II Niedziela Zwykła 17.01.2021

1. W liturgii kościoła wspominamy:

  • we wtorek św. Józefa Sebastiana Pelczara,
  • we czwartek św. Agnieszki.

Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona przez Papieża Franciszka w 2019r. Starajmy się w tym dniu bardziej zainteresować Słowem Bożym w naszych rodzinach. W dniach 18-25 stycznia będzie miał miejsce Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego tematem są słowa: „Trwajcie w  Mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc”. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy. 22 I w piątek o godz. 17.30 modlitwy Grupy św. o. Pio.                                                                                                  

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 11 z III klatki, a w tym tygodniu  prosimy Parafian z ul. Kościuszki 11 z IV klatki.

3. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Marii Teresy Ledóchowskiej.

4. W najbliższą niedzielę 24 stycznia br. przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych, a do skarbony z napisem Chorwacja możemy złożyć ofiary na ten cel. 

5. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

  • poniedziałek: ul. Kościuszki 12 i 13
  • Wtorek: Kościuszki 10,6, i 4
  • środa: Jana Pawła II 26 i 28
  • czwartek: Jana Pawła II 30 i 32
  • piątek: Jana Pawła II 34 i 36
  • sobota: Szkolna 1,2,3 i ul. Żeromskiego

6. Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu przygotowało  na swojej stronie internetowej materiały o charakterze duszpasterskim: na temat wystawy zorganizowanej z okazji Kongresu Eucharystycznego  zatytułowanej „Nie samym chlebem” i dwie prezentacje, jedną  na temat „Misterium Wcielenia” i drugą  w oparciu  o Przewodnik po Sandomierzu z 1909 roku ks. Józefa Rokosznego. Zainteresowanych odsyłamy do linków, które są na stronie parafialnej. Kliknij odnośnik – TUTAJ.