XXXIII Niedziela zwykła 15.11.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej,
  • w środę bł. Karoliny Kózkówny,
  • w piątek św. Rafała Kalinowskiego,
  • w sobotę Ofiarowania NMP.
  • Dziś zbiórka do skarbony ofiar jako pomoc dla kościoła prześladowanego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 7 z IV klatki, a w tym tygodniu w piątek prosimy Parafian z ul. Kościuszki 9 z I klatki.

3. Dziękujemy Róży św. Wojciecha za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Królowej Polski.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, którą będziemy obchodzić w następną niedzielę. Chcemy przygotować się do odnowienia całkowitego oddania siebie, naszych rodzin i Ojczyzny Chrystusowi Królowi. Codziennie po Mszy wieczornej krótkie modlitwy związane z Nowenną.

6. Za tydzień w naszej diecezji rozpocznie się XXVI Tydzień Biblijny pod hasłem – ”Eucharystia – nasz udział w życiu Chrystusa”. Starajmy się ten tydzień docenić i zainteresować się bardziej Pismem Świętym – czytając i rozważając Słowo Boga w naszych domach.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na konto a także za prace różne wykonywane w kościele i poza kościołem bezinteresownie. Niech Bóg wynagradza obfitymi łaskami.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Maria Sudoł.
Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.