XXXII Niedziela zwykła 08.11.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • jutro święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  • we wtorek św. Leona Papieża,
  • w środę św. Marcina – jest to kolejna rocznica odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę – Msze św o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.W sposób szczególny będziemy się modlić za naszą Ojczyznę na Mszy św. o godz. 18.00, po której będzie różaniec za zmarłych i za Ojczyznę.
  • we czwartek św. Jozafata,
  • w piątek pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna.
  • Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.00 i oddanie się całkowite Matce Bożej i NSJ na zakończenie akcji Różaniec do granic nieba.
  • Za tydzień zbiórka do skarbony ofiar jako pomoc dla kościoła prześladowanego.

2. W tym tygodniu prosimy do posprzątania kościoła Parafian z ul. Kościuszki 7 z IV klatki.

3. Przez cały miesiąc listopad w każdą niedzielę będziemy odmawiali różaniec w intencji naszych zmarłych o godz. 16.00 a w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej będziemy wyczytywać i modlić się za zmarłych. Msza święta wypominkowa w tym tygodniu będzie odprawiona w czwartek o godz. 7.00 i w niedzielę o godz. 10.30.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. W tym miesiącu nie było możliwości odwiedzić chorych mamy nadzieję, że uczynimy to w następną I sobotę miesiąca. Gdyby ktoś potrzebował pilnie posługi kapłana prosimy zgłosić w zakrystii lub telefonicznie.

6. Od poniedziałku wracamy do stałego porządku odprawiania Mszy św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Kaplica Adoracji otwarta od 7.30 do 22.00.

7. Wznawiamy modlitwę różańcową. W tym tygodniu prosimy Różę św. Wojciecha.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Stanisław Dziuba.
Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.