Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek św. Męczenników Andrzeja Dung- Lac i Towarzyszy.
  • W piątek wypada dzień poświęcony Cudownemu Medalikowi. Wielu już posiada ten medalik i modli się do Matki Bożej. Maryja obiecuje szczególne łaski tym, którzy będą godnie nosić Go przy sobie i codziennie odmówią modlitwę, która jest na Nim umieszczona – o Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta…
  • W przyszłą niedzielę – początek roku liturgicznego – I niedziela adwentu.
  • Zapraszamy w dni powszednie na roraty, które będą o godz. 6.30. W czasie rorat z pośród serduszek na których będą wypisane postanowienia adwentowe, będzie losowana figurka Matki Bożej, którą będzie można zabrać do domu na jeden dzień.
  • Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. Ofiary, które złożymy za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  • Dziś w naszej diecezji rozpoczyna się XXVI Tydzień Biblijny pod hasłem – ”Eucharystia – nasz udział w życiu Chrystusa”. Starajmy się ten tydzień docenić i zainteresować się bardziej Pismem Świętym – czytając i rozważając Słowo Boga w naszych domach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 9 z I klatki, a w tym tygodniu w piątek prosimy Parafian z ul. Kościuszki 9 z II klatki.

3. Dziękujemy Róży Matki Bożej Królowej Polski. za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Dziś po modlitwie różańcowej o godz. 16.00 zapraszamy Parafian do odnowienia całkowitego oddania siebie, naszych rodzin i Ojczyzny Chrystusowi Królowi.

5. W niedzielę 13 grudnia planowane jest zainicjowanie działalności w naszej wspólnocie Rycerzy Jana Pawła II. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty o zgłoszenie swojej chęci do proboszcza lub do brata Wojciecha, którego nr telefonu jest na stronie w poprzednich ogłoszeniach.

6. Zachęcamy do uczestniczenia w 33 dniowych rekolekcjach, które rozpoczną się 29 listopada a zakończą się 31 grudnia.
1 Stycznia w Nowy Rok w
Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki osoby, które przeżyją te rekolekcje będą mogły całkowicie oddać się Matce Bożej na wzór św. Jana Pawła II. Będą się odbywały za pośrednictwem Internetu.
Szczegóły na stronie
internetowej: https://www.oddanie33.pl/ .

7. W środę 25 listopada o godz. 17.30 modlitwy prowadzone przez Wspólnotę o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Alfred Jurasz, Sylwester Flis i Genowefa Kozdęba. Módlmy się w ich intencji : Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.