XVII Niedziela zwykła 26.07.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z II klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 3 z III klatki.

3. Dziś z racji św. Krzysztofa – Patrona Kierowców po każdej Mszy św. święcimy pojazdy na parkingu. Bracia z Rycerzy Kolumba rozprowadzają artykuły związane z jazdą samochodem. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy. Bóg zapłać w imieniu misjonarzy, którzy korzystają z koniecznych środków transportu docierając do różnych zakątków ziemi, gdzie żyją chrześcijanie.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej z Lourdes za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Zwiastowania NMP                 

6. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem : „ Otocz macierzyńską miłością Kościół pielgrzymujący”. W tym roku ze względu na epidemię będziemy szli „ sztafetowo”- grupa pątników będzie dowożona na kolejny dzień pielgrzymowania. I tak nasza grupa „Wincentego” będzie pielgrzymować 11 sierpnia z Bystrzanowic do Olsztyna. Każdy pielgrzym musi mieć zakryte usta i nos. Zapisy będą w naszej świątyni w niedzielę 9 sierpnia o godz. 14.00.

Należy dokonać wpłaty 25 zł., druga osoba z rodziny 15 zł. trzecia 10 zł. Dzieci do lat 16 muszą mieć opiekuna. Młodzież od 16 -18 zezwolenie rodziców.

Każdy uczestnik wypełnia formularz i ankietę dotyczącą zdrowia, które składa się u ks. przewodnika grupy.

7. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkich chętnych na nabożeństwo pierwszosobotnie, aby zyskać szczególne łaski, które obiecuje Matka Boża. Spełniajmy zawsze warunki : spowiedź, która może być wcześniej, ale w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, następnie w sobotę Komunia św., różaniec i 15 minutowe rozważanie tajemnic różańcowych i to wszystko w tej samej intencji.

8. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Chcemy w naszej parafii pomóc uzależnionym od alkoholu i ich rodzinom przez modlitwę w ich intencji w czasie różańca przed Mszą św i o godz. 20.30. Na stoliku jest wyłożona księga trzeźwości można zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Tadeusz Jędrzejewski. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.