XVI Niedziela zwykła 19.07.2020

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę święto św. Mari Magdaleny,
  • w czwartek święto św. Brygidy – Patronki Europy,
  • w piątek św. Kingi,
  • w sobotę święto św. Jakuba – jest to jednocześnie dzień imienin Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Krzysztofa – pamiętamy o Nim w naszych modlitwach.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Kościuszki 3 z I klatki, a w tym tygodniu prosimy Parafian z ul. Kościuszki 3 z II klatki.

3. Od 19- 26 lipca będziemy obchodzić XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

W niedzielę 26 lipca będziemy po wszystkich Mszach święcić pojazdy, będzie można nabyć pewne gadżety, artykuły związane z jazdą samochodem. Złożone dobrowolne ofiary w czasie poświęcenia pojazdów i za artykuły zostaną przekazane jako pomoc dla misjonarzy.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Dziękujemy Róży Matki Bożej Różańcowej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Matki Bożej z Lourdes.

6. Studium Życia Rodzinnego Diecezji Sandomierskiej zaprasza na nowy rok akademicki młodzież, małżonków, rodziców, katechetów i nauczycieli. Szczegóły w gablocie na plakacie.

7. Zapowiedzi przedślubne: Dariusz Kosiorowski i Edyta Kosiorowska z Parafii naszej, Karolina Jamróz z Parafii naszej i Maciej Krawczyk z Parafii Matki Odkupiciela z Radomia – zap. I. Kto znałby przeszkody zachodzące między tymi osobami proszony jest zgłosić do kancelarii parafialnej. 

8. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Zdzisław Guziec. Módlmy się w jego intencji : Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.