Witamy Księdza Roberta!

12 lipca w naszej parafii był nie tylko dniem pożegnania Księdza Marka Drwiła odchodzącego do nowej parafii, ale również powitania Księdza Roberta Capała, który decyzją Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza przyszedł do nas z Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Łagowie. 

Pragniemy serdecznie powitać Księdza Roberta i zapewnić, że będziemy starać się wspierać na jego drodze kapłańskiej, która zaprowadziła go do naszej parafii. 

Warto dodać, że Ksiądz Robert święcenia kapłańskie otrzymał w dniu 24 maja 2003 r. w Katedrze Sandomierskiej z rąk J.E. ks. Biskupa Andrzeja Dzięgi. Mszę Św. Prymicyjną odprawił w dniu 25 maja 2003 roku o godz. 12:00 w kościele parafialnym p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie. Przez rok był wikariuszem w Parafii Św. Andrzeja Apostoła w Borowie (dek. zaklikowski), a w latach 2004 – 2007 był wikariuszem w parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Kurzynie Średniej. Następnie przez 3 m-ce był kapelanem Sióstr Miłosierdzia w Kobylanach, później przez ok 3,5 roku wikariuszem parafii p/w św. Mikołaja w Baćkowicach (dek. świętokrzyski), następnie do 2020 r. w par. św. Michała Archanioła w Łagowie (dek. świętokrzyski). Szersza nota biograficzna w zakładce “Kapłani”