Pożegnanie Księdza Marka

12 lipca uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która była zwieńczeniem posługi kapłańskiej w naszej parafii przez ks. Marka Drwiła. Bezsprzecznie dla wielu parafian była to smutna chwila, gdyż ks. Marek jako wikariusz spędził z nami 4 lata swojej drogi kapłańskiej. W imieniu wszystkich parafian podziękowania za wieloletnią posługę złożyli przedstawiciele grup parafialnych, a Ksiądz Proboszcz Henryk Król podkreślił owocną współpracę z Księdzem Markiem. 

Dla licznie zgromadzonych Parafian była to dość smutna chwila i dało się zauważyć wzruszenie jakie tego dnia gościło na twarzy zgromadzonych wiernych. Jak podkreślała w swoim wystąpieniu Irena Włodyka

“Ksiądz Marek jest dla wielu nie tylko przewodnikiem duchowym, ale również zawsze uśmiechniętym przyjacielem, który potrafił wesprzeć nawet w trudnych chwilach i wiele nas uczył (…), w tym także pielgrzymowania do miejsc świętych(…) “

Warto przypomnieć, że to właśnie za sprawą Księdza Marka i przy bardzo dobrej współpracy z Księdzem Proboszczem Henrykiem Królem wielu wiernych miało okazję odwiedzić najbardziej znane miejsca na szlaku pątniczym zarówno w Polsce jak i w Europie. Od wielu lat ks. Marek jest kwatermistrzem Stalowowolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Na zdjęciu poniżej ks. Marek podczas postoju w oczekiwaniu na grupy pielgrzymkowe w sierpniu 2019 r.

Po 4 latach spędzonych w Nowej Dębie ks. Marek został wyznaczony decyzją Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza do Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Łagowie, a jego następcą został ks. Robert Capała, który wcześniej posługiwał właśnie w Łagowie.

Z tego miejsca jeszcze raz składamy Księdzu Markowi podziękowania za wspólnie spędzone lata i życzymy z całego serca dalszej opieki Bożej na kolejne lata posługi kapłańskiej i rychłego zobaczenia na pielgrzymich ścieżkach. 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć: