Rowerowy Rajd Papieski

Wzorem lat poprzednich dla upamiętniania wizyty Św. Jana Pawła II w Sandomierzu organizowany jest rajd rowerowy nazywany “Papieskim”, stąd też i w tym roku mimo wielu ograniczeń sanitarnych odbył się taki rajd. Po krótkiej zbiórce przy pomniku Św. Jana Pawła II, który znajduje się przy naszej świątyni uczestnicy rajdu udali się swoimi bicyklami w kierunku Samborca. 

Nad przebiegiem rajdu oraz sprawami technicznymi czuwał jego stały uczestnik i jednocześnie organizator Tomasz Kopeć, natomiast nad aspektami duchowymi Ksiądz Proboszcz Henryk Król.  

W tym miejscu warto przypomnieć słowa Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza uczestniczącego w rajdzie, który powiedział:

“Obok pomników z kamienia i spiżu, które słusznie stawiamy św. Janowi Pawłowi II, ważne są pomniki żywe. Tym bardziej jeśli nawiązują do nauczania oraz świadectwa, jakie pozostawił nam papież. A Ojciec św. lubił być z ludźmi, jeździł rowerem i na nartach, pływał kajakiem i chodził po górach. Z racji na pandemię, zachowujemy obowiązujące zalecenia i środki ostrożności. Nie możemy jednak bezczynnie wyczekiwać, aż ona się skończy”.

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Tomasza Kopcia oraz Grzegorza Jęczmyka: