Obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

W dniu 6 czerwca z inicjatywy Rycerzy Kolumba działających przy naszej parafii miała miejsce peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Warto przypomnieć, że ikonę wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi. Natomiast Abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo, poświęcił kilkadziesiąt kopii ikony Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie (więcej na stronie internetowej Rycerzy Kolumba-Polska ).

Kolejno ikona została przekazana do sąsiedniej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, gdzie również została przyjęta przez Rycerzy Kolumba oraz Parafian.

Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Grzegorza Jęczmyka (RK):

Tekst źródło: http://www.rycerzekolumba.com/polska/