VII Niedziela Zwykła 23.02.2020

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00 i o 18.00. Taca przeznaczona będzie na Caritas.
    Wielki Post to czas zatrzymania się i zastanowienia na jakiej drodze jestem, kim jest dla mnie Bóg, jakie mam z Nim relacje. Temu wszystkiemu będzie sprzyjać liturgia tego czasu. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z tego co proponuje nam Kościół;
  • w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30, dlatego Msza św. będzie rozpoczynana z małym opóźnieniem.

Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

W Środę popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post  ścisły czyli można spożyć 3 posiłki, jeden do syta, 2 nie do syta. Wielki Post jest czasem pokutnym, dlatego nie można tańczyć, głośno słuchać muzyki. Każdy powinien zaplanować jakieś postanowienie np. nie pić alkoholu, nie palić papierosów, ograniczyć telewizję, internet, komórkę i inne. W dniach od 29 marca  do 1 kwietnia odbędą się  rekolekcje wielkopostne dla Parafian i uczniów Szkół należących do naszej Parafii.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 34 z IV klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z I klatki.

3. Dziękujemy Róży Wspomożenia Wiernych za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę św. s. Faustyny.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5. Rekolekcje dla pracowników Służby zdrowia w Kałkowie w dn. od 29 II do 01 III. Koszt 105zł, plus transport 50zł. Zgłoszenia wraz z opłatą do 22 lutego do Pani Barbary Moskalewicz.

6. Organizujemy dekanalną pielgrzymkę do Włoch z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II w dniach od 13 do 19 maja 2020r. Cena 1950zł. plus 70 euro – przy zapisie wpłacamy zaliczkę 500zł. Odwiedzimy m.in. Rzym, Padwę, Asyż. Zgłoszenia do 23 lutego ze względu na olbrzymie zainteresowanie.

7. We wtorek zapraszamy na katechezę dla dorosłych połączoną z rozważaniem Słowa Bożego, w piątek Wspólnotę Krwi Chrystusa. Dziś spotkanie Wspólnoty Totus Tuus.

8. W pierwszy piątek Wielkiego Postu 28 lutego w całej Polsce będziemy przeżywali – Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

Od 23 do 29 lutego będziemy obchodzili 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem” Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Na stoliku zostanie wyłożona księga trzeźwości. Przez cały Wielki Post można wpisać swoją decyzję abstynencji czasowej lub na całe życie.

9. Dzieło Pomocy św. o. Pio proponuje dla chętnych inicjatywy na 7 piątków Wielkiego Postu. Możemy się zapoznać z nimi w gablocie.

10. Zapraszamy chętnych na Kurs Ewangelizacyjny „ Nowe Życie”, który odbędzie się na plebani w dniach od 6 do 8 marca. Początek w piątek o godz. 17.00 a zakończenie w niedzielę ok. 14.00. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisy są w zakrystii do Środy Popielcowej. Osoby, które zadeklarują chęć powinny być we wszystkie dni, aby mieć pełny obraz tego, co będzie przekazywane.

11. W najbliższą niedzielę o godz. 14.00 w naszej świątyni rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

12. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Zofia Pistor.
Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.