I Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020

1. W liturgii Kościoła wspominamy:

  • w środę święto św. Kazimierza Królewicza.

W okresie Wielkiego Postu:

  • w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne –  o godz. 16.00,
  • w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwościowa – można zadeklarować abstynencję od alkoholu na jakiś czas lub całe życie.

W przyszłą niedzielę zbiórka do skarbony na Afrykę jako pomoc misjonarzom.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z I klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 36 z II klatki.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę od 22.00 do 6.00.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii nowych chorych, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca. W I sobotę miesiąca chcemy zgodnie z zaleceniem Matki Bożej przeżywać Nabożeństwo I Sobót Miesiąca spełniając warunki, o które prosi Maryja: Komunia św., część różańca i 15 min. rozważania na temat tajemnic różańcowych.

4. Dziękujemy Róży św. s. Faustyny  za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w  tym tygodniu Różę Marii Teresy Ledóchowskiej.

5. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Kół Różańcowych naszej diecezji odbędzie się 6-7 marca 2020r w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu. Program jest w gablocie i telefon do kontaktu.

6. We wtorek zapraszamy na katechezę dla dorosłych połączoną z rozważaniem Słowa Bożego.

Zapraszamy chętnych na Kurs Ewangelizacyjny „ Nowe Życie”, który odbędzie się na plebani w dniach od 6 do 8 marca. Początek w piątek o godz. 17.00 a zakończenie w niedzielę ok. 14.00. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisy są w zakrystii. Osoby, które zadeklarują chęć powinny być we wszystkie dni, aby mieć pełny obraz tego, co będzie przekazywane.

7. Dziś o godzinie 14.00 w kościele rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

8. W piątek 13 marca zapraszamy wszystkich, którzy mają taką możliwość do wzięcia udziału w pielgrzymce nocnej do Ostrów Tuszowskich – ok. 25 km. Po drodze będziemy się modlić na różańcu i odprawimy drogę krzyżową. Będzie również cisza, aby czynić refleksję nad swoim życiem. Osoby, które się zdecydują proszone są o zabranie kamizelek odblaskowych. Wyjście spod kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 – dojście do celu ok 23.00.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Edward Ziętek, Stanisława Łukasik i Kazimiera Skowrońska. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.