IV Niedziela Adwentu 22.12.2019

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:

  • we wtorek przeżywamy kolejną wigilię Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień w każdym roku, kiedy w gronie rodzinnym zasiądziemy do stołu, aby spożyć uroczystą wieczerzę, wcześniej modląc się i składając sobie życzenia. Zachowajmy trzeźwość w tym dniu.
  • w środę – Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 24.00 – taca przeznaczona będzie na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, pozostałe Msze św. jak
    w każdą niedzielę,
  • w czwartek święto św. Szczepana, drugi dzień świąteczny – Msze św. jak w każdą niedzielę – taca z tego dnia przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  • w piątek św. Jana Apostoła – poświęcenie wina,
  • w sobotę św. Młodzianków męczenników,
  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu będziemy w parafii przeżywać dzień modlitw za małżeństwa i rodziny, na każdej Mszy św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego w miarę możliwości prosimy o przybycie do świątyni obydwojga małżonków.

2. Jeszcze przez dwa dni zapraszamy na roraty, we wtorek Msza św. tylko o 6.30.

3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z III klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z IV klatki. Bóg zapłać wszystkim osobom, które przygotowały świątynię na dzisiejszą uroczystość. Przede wszystkim za zrobienie szopki i całej dekoracji świątecznej, za ubranie choinek, piękne stroiki, za przyniesione gwiazdy, za poświęcony czas. Niech Bóg Wam wynagrodzi obfitymi łaskami.

4. Dziękujemy Róży Chrystusa Króla za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Podwyższenia Krzyża.

5. Na stoliku do nabycia świąteczna prasa katolicka. Kalendarze na Nowy Rok będą dostarczone do każdej rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej.

6. 30 grudnia w poniedziałek o godz. 16.00 w kinie w Domu Kultury w Nowej Dębie będzie dodatkowy seans głośnego filmu „ Nieplanowane”. Zapraszamy tych, którzy nie zdążyli jeszcze obejrzeć a warto.

7. Trwa w naszej wspólnocie peregrynacja Obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi, w niedzielę obraz przejdzie na ul. Kościuszki 1A. W czasie kolędy będziemy robili listy w poszczególnych blokach i ulicach – rodzin, które przyjmą Matkę Bożą. Przeżywajmy czas nawiedzenia jako dzień skupienia dla rodziny.

Odłóżmy inne sprawy na później a w tym dniu jako rodzina czy osoba samotna  spędźmy czas z Matką Bożą na modlitwie. Jeśli mamy możliwość skorzystajmy najpierw z sakramentu spowiedzi i Komunii św. Dbajmy o dołączoną teczkę, aby mogła służyć następnym rodzinom. Zawsze w w teczce będzie dołączona lista z kolejnością nawiedzenia.

8. W sobotę rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Kapłan nawiedza rodziny w imieniu Boga przynosząc Jego błogosławieństwo. Prosimy, by w tym czasie w domu byli wszyscy domownicy zgromadzeni na wspólną modlitwę a później rozmowę. Prosimy o zabezpieczenie w tym czasie psów i innych zwierzątek, aby nie przeszkadzały. Jeśli ktoś będzie sobie życzył to niech poprosi kapłana o poświęcenie całego domu. Jest to pomoc dla rodziny w walce z różnymi pokusami.
Porządek wizyty będzie następujący: ul. Kościuszki 1 od 1 i ostatniej klatki i 1A od 1 klatki oraz Kościuszki 2 – 2 pierwsze klatki.

9. Dekanalna pielgrzymka na Jasną Górę połączona z czuwaniem nocnym odbędzie się z 12 na 13 stycznia. Prosimy jak najszybciej zgłosić swoją chęć wyjazdu w zakrystii, chcemy wcześniej wiedzieć ile osób będzie chętnych.

10. Chór parafialny z Tarnowskiej Woli i schola z Jadach wraz z innymi muzykami zapraszają na charytatywny koncert kolęd i Pastorałek dla Antosi Woźniak i Dagmarki Andrusiewicz w naszym kościele 29 grudnia o godz. 18.00.

11. Dziś o godz. 18.00 na placu przed Domem Kultury odbędzie się Gminna Wigilia na którą są zaproszeni wszyscy mieszkańcy. Będzie możliwość złożenia sobie życzeń a także degustacja potraw wigilijnych. Świętowanie umili nam Folk Kapela „ Góralska Hora”.

12. W niedzielę Świętej Rodziny małżonkowie i wspólnoty parafialne są zaproszone na Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza do Łoniowa na godz. 12.00 Później odbędzie się dalsza część w Szkole Podstawowej.

13. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: ś.p. Józef Sitarz, Zbigniew Lewicki i Zbigniew Zugaj.
Módlmy się w ich intencji – wieczny odpoczynek racz
im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.