III Niedziela Adwentu 15.12.2019

1. Rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe. Prosimy wszystkich  Parafian o modlitwę, aby jak najwięcej osób skorzystało z tego daru rekolekcji i pojednało się z Bogiem.
Program jest zamieszczony w gablocie i
na stronie internetowej. Zaplanujmy tak czas, aby być w każdym dniu na rekolekcjach.
Spowiedź adwentowa odbędzie się w sobotę 21 grudnia w
godzinach od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Prosimy w zakrystii zgłaszać chorych, którzy nie mogą o własnych siłach przyjść na spowiedź, pragniemy odwiedzić ich w poniedziałek 23 grudnia od godz. 9.00.

2. Codziennie w dni powszednie – Msza św. roratnia o godz.6.30 zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. Przy chrzcielnicy są opłatki, ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
Panie z Parafialnego Caritas rozprowadzają świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z II klatki a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Jana Pawła II 30 z III klatki.

5. Dziękujemy Róży Marii Teresy Ledóchowskiej za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu i prosimy w tym tygodniu Różę Chrystusa Króla.

6. Na stoliku do nabycia prasa katolicka. Kalendarze na Nowy Rok będą dostarczone do każdej rodziny w czasie wizyty duszpasterskiej.

7. Trwa w naszej wspólnocie peregrynacja Obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi, obecnie na ul. Kościuszki 1.
W najbliższym tygodniu obraz przejdzie do bloku Kościuszki 1A.
Prosimy osobę chętną z tego bloku,
aby zrobiła listę rodzin, które zechcą przyjąć Matkę Bożą do swojego domu. Przeżywajmy czas nawiedzenia jako dzień skupienia dla rodziny. Odłóżmy inne sprawy na później a w tym dniu jako rodzina czy osoba samotna spędźmy czas z Matką Bożą na modlitwie. Jeśli mamy możliwość skorzystajmy najpierw z sakramentu spowiedzi i Komunii św. Dbajmy o dołączoną teczkę, aby mogła służyć następnym rodzinom.

8. Dziękujemy Bogu i ludziom za kaplicę Adoracji. Apelujemy do wszystkich, aby znaleźć czas dla Boga, który na nas czeka. Małżonkowie niech pomyślą o sobie, by wzmocnić więź z Bogiem i między sobą,
podobnie rodzice względem dzieci i dzieci względem rodziców. Nawzajem możemy wymodlić łaski dla siebie. Nie lekceważmy tego wyjątkowego zaproszenia Jezusa. To spotkanie jest najważniejsze ze wszystkich naszych spotkań i może być decydujące o naszym zbawieniu.

9. Dekanalna pielgrzymka na Jasną Górę połączona z czuwaniem nocnym odbędzie się z 12 na 13 stycznia. Prosimy jak najszybciej zgłosić swoją chęć wyjazdu w zakrystii, chcemy wcześniej wiedzieć ile osób będzie chętnych.

10. Od 1 stycznia obowiązują nowe uregulowania prawne w zakresie gospodarki odpadami. Od 16 grudnia do 31 stycznia osoby oddelegowane przez burmistrza dostarczą mieszkańcom nowe deklaracje i pomogą je wypełnić.

11. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odszedł ś.p. Władysław Stobierski.
Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać
Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.