Wniebowstąpienie Pańskie – 02.06.2019

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek św. Męczenników Korola Lwangi i Towarzyszy,
w środę św. Bonifacego,
w sobotę św. Jadwigi Królowej.
Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od 1 czerwca po Mszy św. będziemy odmawiać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziś Święto Dziękczynienia, z tej racji do skarbony zbierane są ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie osób, które oddały się całkowicie Matce Bożej a przed Mszą św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Podgórze a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Sienkiewicza numery nieparzyste.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku.

4. Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca w Klimontowie i Sandomierzu. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału a rodziców prosimy o wyrażenie zgody na ten wyjazd. Szczegóły u księży uczących i Pani Katechetki.

5. Jeśli chcemy zamówić Mszę św. w rocznicę śmierci, czy z racji jubileuszy i innych uroczystości rodzinnych, prosimy to czynić pół roku wcześniej, bo w tej chwili wolne terminy są od września.
Przypominamy, że I Komunia św. od roku 2020 będzie w drugą niedzielę po odpuście parafialnym czyli w następnym roku 17 maja.

6. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca bieżącego roku na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. O godzinie 9.00 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu przy akompaniamencie orkiestr dętych wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, który ulicami starego miasta dotrze na Błonia Sandomierskie pod krzyż papieski, gdzie o godzinie 9.45 wraz ze zgromadzoną młodzieżą przeżywającą diecezjalne dni młodych rozpocznie się finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II. O godzinie 11.00 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy z wieloma atrakcjami m.in. pokaz sprzętu wojskowego, występ Rycerstwa sandomierskiego, Koncert Orkiestry Wojskowej itp.

7. Czuwanie z o. Pio w Krakowie Łagiewnikach odbędzie się w tym roku w nocy z 15 na 16 czerwca.
Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości 15 i 16 czerwca. Wyjazd indywidualny. Plakaty są w gablocie.

8. 15 czerwca o godz. 9.00 rozpocznie się w naszym kościele Dzień Skupienia dla Ruchu Rodzin Nazaretańskich z trzech diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. W tym tygodniu wypada I czwartek i piątek miesiąca.
W I czwartek zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na stoliku jest wyłożona lista z godzinami do zapisania się na konkretną godzinę. Mamy wiele ważnych intencji, wykorzystujmy możliwość jaką mamy w czasie adoracji.

W I piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach, prosimy zgłaszać w zakrystii jeśli są nowi chorzy, możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty od godz. 17.00 zachęcamy wszystkich do obchodzenia 9 pierwszych piątków miesiąca.