VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
w środę św. Urszuli Ledóchowskiej,
w piątek – święto Nawiedzenia NMP,
w sobotę św. Justyna.
W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

Za tydzień będziemy przeżywać już kolejny raz Święto Dziękczynienia. Z tej racji do skarbony będą zbierane ofiary na świątynię Opatrzności Bożej.

Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu chóru parafialnego z Tarnowskiej Woli i scholi parafialnej  z Jadachów. Po koncercie będzie można wspomóc ciężko chorą Dagmarę Andrusiewicz. Potrzeba wiele środków na dalsze leczenie i rehabilitację.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian  z ulic: Krótka, Kręta, Krucza, Sowia i Górska a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Podgórze.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku i nowe numery „ Dobrych Nowin”.

4. Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej odbędzie się w dniach od 7 do 9 czerwca w Klimontowie i Sandomierzu. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału a rodziców prosimy o wyrażenie zgody na ten wyjazd. Szczegóły u księży uczących i Pani Katechetki.

9 czerwca są zaproszone delegacje ze wszystkich parafii do świętowania 20 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

5. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na koncert odbywający się w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „ Margaritae Baroci”. Koncert kameralny z pokazem tańca barokowego odbędzie się w najbliższy piątek 31 maja o godz. 17.00 w naszym kościele. Wystąpią: Zespół Instrumentów Dawnych „Intrada” oraz soliści Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”.

6. Od dziś do 18 lipca będzie odmawiana w naszej Ojczyźnie Nowenna Pompejańska w intencji o świętość rodzin. Im więcej weźmie nas udział  w tym dziele, tym więcej będzie owoców. Przez 54 dni odmawia się 3 części różańca w tej intencji plus krótka modlitwa. Jeśli nie mamy tekstu tej nowenny można znaleźć w internecie albo sobie zabrać ze stolika.

7. W dniu 29 maja w środę w godz. od 8 do 12.00 w Przychodni – Majdan Królewski odbędą się badania: USG Doppler żył i tętnic kończyn dolnych i górnych, tętnic szyjnych i kręgowych, USG tarczycy, prostaty i stawów. Badania są płatne, cena jednego badania 60 zł. Szczegóły w gablocie.

8. Dziś odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Są to wybory tak samo ważne jak do Parlamentu w naszej Ojczyźnie. Dlatego zachęcamy wszystkich upoważnionych do spełnienia swego obowiązku. Osoba, która nie głosuje nie ma prawa później  narzekać na niewłaściwe decyzje.

9. W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie.

10. ARiMR zaprasza rolników na spotkanie informacyjne dotyczące oferowanych dodatkowych programów pomocowych, które odbędzie się  w dniu 28 maja o godz. 10.00 w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.