V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019

1.  W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy: w piątek  – NMP Wspomożycielki Wiernych.

Dziś zbiórka do skarbony na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Orkana numery parzyste a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ulic: Krótka, Kręta, Krucza, Sowia i Górska.

3. Prasa katolicka do nabycia na stoliku. 

4. W dniu 26 maja w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert charytatywny w wykonaniu chóru parafialnego z Tarnowskiej Woli i scholi parafialnej z Jadachów. Po koncercie będzie można wspomóc ciężko chorą Dagmarę Andrusiewicz, która od początku walczy o życie. Potrzeba wiele środków na dalsze leczenie i rehabilitację.

5. 22 maja po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych na nabożeństwo do św. Rity w dniu Jej liturgicznego wspomnienia.

6. Zbliżają się powoli wakacje. Jak każdego roku jest możliwość wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży na turnusy oazowych rekolekcji i wakacji z wartościami.

26 maja w Dzień Matki w Radomyślu nad Sanem kolejny już Piknik Rodzinny. Szczegóły na plakatach w gablocie. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z propozycjami.

7. Od 26 maja do 18 lipca będzie odmawiana w naszej Ojczyźnie Nowenna Pompejańska intencji o świętość rodzin. Im więcej weźmie nas udział w tym dziele, tym więcej będzie owoców. Przez 54 dni odmawia się 3 części różańca w tej intencji plus krótka modlitwa. Jeśli nie mamy tekstu tej nowenny można znaleźć w internecie albo sobie zabrać ze stolika.

8. Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „ Dar na stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest Zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

9. Ostatnio do wieczności z naszej wspólnoty odeszła ś.p. Helena Pawelec. Módlmy się w jej intencji : Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.