VIII Niedziela Zwykła 03.03 2019

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
w poniedziałek święto św. Kazimierza,
w środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00 i o 18.00. Taca przeznaczona będzie na Caritas. Wielki Post to czas zatrzymania się i zastanowienia na jakiej drodze jestem, kim jest dla mnie Bóg, jakie mam z Nim relacje. Temu wszystkiemu będzie sprzyjać liturgia tego czasu. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do korzystania z tego co proponuje nam Kościół.
W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale i kazania pasyjne – o godz. 16.00,
w piątki na Drogę Krzyżową – o godz. 17.30 dlatego Msza św. będzie rozpoczynana z małym opóźnieniem. Za uczestnictwo w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

W Środę popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły czyli można spożyć 3 posiłki, jeden do syta, 2 nie do syta. Wielki Post jest czasem pokutnym, dlatego nie można tańczyć, głośno słuchać muzyki. Każdy powinien zaplanować jakieś postanowienie np. nie pić alkoholu, nie palić papierosów, ograniczyć telewizję, internet, komórkę i inne.

W dniach od 07 kwietnia do 10 kwietnia odbędą się rekolekcje wielkopostne dla Parafian i uczniów Szkół należących do naszej Parafii.

2. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przez Parafian z ul. Willowej, Spacerowej i Wczasowej w liczbie …… osób a w tym tygodniu zapraszamy Parafian z ul. Kilińskiego od nr 19 do końca.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

4. W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca, zapraszamy wszystkich na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. w czwartek a zakończy się w piątek przed Mszą św. Na początku Wielkiego Postu skorzystajmy z daru Adoracji polecając Bogu święty czas przygotowania się do Uroczystości Zmartwychwstania Jezusa. Na stoliku jest wyłożona lista do zapisania się na konkretną godzinę.

5. Spotkania formacyjne poszczególnych wspólnot:

  • w poniedziałek Ruch Rodzin Nazaretańskich i po Mszy św. schola,
  • w środę po Mszy św. ministranci,
  • we czwartek KSM po Mszy św. a adoracja prowadzona przez Wspólnotę Intronizacyjną NSJ o 17.00 przez 40 min. a następnie w ciszy adoracja w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe powołania,
  • w piątek Wspólnota Krwi Chrystusa,

Dziś po Mszy wieczornej spotkanie oazy rodzin na plebani serdecznie zapraszamy małżonków bez
względu na staż małżeński. W najbliższą niedzielę po Mszy o godz. 17.00 zapraszam Parafian na spotkanie w sprawie m.in. rozstrzygnięcia co dalej z zakupionymi organami. Będzie Pan Organomistrz, który przedstawi argumenty za i przeciw i na podstawie tego dokonamy wyboru dla dobra całej naszej wspólnoty.

6. W I niedzielę Wielkiego Postu rozpocznie się kurs przedmałżeński dla narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Spotkania będą się odbywały w niedziele o godz. 18.00 w kościele.

7. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w modlitwie o rodzinach z naszej wspólnoty, które cierpią z tego powodu. Na stoliku jest wyłożona Księga Trzeźwości, można w niej zadeklarować abstynencję czasową lub na całe życie od alkoholu.

8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Jan Ortyl i Irena Tomaka. Módlmy się w ich intencji – wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.